Як зробити дерев'яну конячку.

Сьогодні в магазинах існує великий вибір іграшок-гойдалок у вигляді оленів слонів, зебр та інших звірів-комах. Але в переважній більшості вони виготовлені з плюшу з поролоном на жорсткій основі. А ось дерев'яного коня, та ще й зробленого руками тата має далеко не кожна дитина.
Вам знадобиться
  • Листи фанери 10-12мм товщиною, дерев'яний брус, пара живців для граблів, металеві меблеві куточки на 2 болта, електролобзик, дриль, перові свердла по дереву, саморізи.
Інструкція
1
Насамперед визначтеся з габаритами майбутньої конячки, які залежать від віку і розмірів вашого малюка, щоб йому зручно було залазити і злазити самому, а він цього захоче напевно. Отріс на папері форму іграшки, пунктиром домалює тіло коня без ніг, і ноги із заходом на тіло. Це потрібно для того, щоб потім ви уявляли собі, як намалювати деталі вже в масштабі.
2
А деталей самого коня на кресленні буде всього сім: тіло з головою і хвостом, передня нога, задня нога, одна напрямна, одна поперечина, вертикальна частина сідла, сідло. Намалюйте ці деталі на кальці вже в масштабі, виріжте по контуру, обведіть їх на аркушах фанери. Електролобзиком акуратно випиляєте по намальованих контурам. Варто відзначити, що вигин напрямних або полозів не повинен бути дуже великим, інакше качалка буде занадто сильно нахилятися вперед і вставати «на диби», дитина буде з неї падати. В статичному положенні коня, 15см від кінців полозів до статі буде більш ніж достатньо.
3
До збірки вам ще потрібно буде просвердлити отвори в передніх ногах і в голові коня так, щоб вставлені в них укорочені живці послужили опорою для ніг малюка, і ручками, за які він буде триматися. Свердлити їх слід Пєровим свердлом, діаметр якого такий же або трохи менше діаметра куплених вами живців для граблів. Так само перед складанням обробіть всі місця, де пройшов лобзик спочатку великої наждачним папером, потім дрібною.
4
Не шкодуйте сил і часу на складання качалки: всі з'єднання повинні бути не тільки на клею і шурупах, застосуєте меблеві металеві куточки для більш надійного скріплення деталей. Так як саморізи в фанеру вкрутити майже неможливо, спочатку свердлите під них отвори діаметром на 3-4мм меншим, а при укрученні змочуйте їх для зменшення тертя водою. В шиї та голові коня просвердлите ряд отворів, через які можна протягнути шматки мотузки, це буде грива.
5
Після складання зітріть сліди зайвого клею. Розфарбуйте вашу дерев'яну конячку яскравими тонами акрилової фарби, і залиште до повного висихання. В останню чергу можна приклеїти шайбочки з товстої і щільною гуми на кінці полозів, вони будуть обмежувачами занадто сильного розгойдування, щоб уникнути падіння дитини.
Конячка-качалка для малюка - перша велика іграшка. Вона так схожа на справжнього коня, до того ж, на ній можна гойдатися. Дорослі пред'являють інші вимоги до цієї іграшці. Дитині має бути зручно і безпечно. Важливу роль відіграє і ціна качалки, і матеріали з яких вона виготовлена.
Інструкція
1
Зробити лошадку- гойдалку для свого малюка не так вже й складно. Для цього необхідні бажання, фантазія і трохи підручних матеріалів: фанера 10 мм, круглі палиці різних діаметрів, металеві куточки, саморізи, клей ПВА для дерева, штучне хутро, поролон.
2
Намалюйте креслення майбутньої конячки, вірніше, її остова. Розмір качалки залежить від віку і зростання вашого малюка. Остов складається з декількох частин: по-перше, полози качалки, які з двох (великий зовнішньої і маленькою внутрішньої) склеєних деталей; по-друге, сидіння (2 деталі) з ніжками; по-третє, голова коня з ручками з боків.
3
Візьміть фанеру 10 мм, випиляєте з неї лобзиком полози відповідно до креслення. Зовнішні полози - 2 шт. - Повинні мати достатньо великий радіус заокруглення і виступи по кінцях для того, щоб качалка не перевернувся, внутрішні деталі полозів - 2 шт. - Мають такий же радіус, але за розміром вже і коротше, вони виконують скріпляє функцію. Приклейте клеєм ПВА внутрішні деталі полозів до зовнішніх відповідно, залиште до повного висихання.
4
Випиляєте з фанери дві однакові деталі для сидіння качалки. В одній деталі просвердлите отвори необхідного діаметра для кріплення ніжок. Склейте деталі сидіння між собою клеєм ПВА.
5
Відріжте ножівкою чотири круглі палиці для ніжок сидіння. Приклейте ніжки клеєм ПВА в отвори сіденія.Вирежьте з фанери форму голови конячки, просвердлите в ній наскрізний отвір і вставте туди круглу шлифованную палицю, закріпіть її клеєм. За допомогою металевих куточків і саморізів зміцните голову качалки на перед сидіння посередині.
6
Просвердлите у внутрішніх частинах полозів спереду і ззаду отвори по діаметру круглої палиці. Відріжте ножівкою круглі палиці необхідної довжини і вставте їх в полози поперек, приклейте клеєм ПВА.
7
З'єднайте готовий остов конячки з полозами качалки таким чином, щоб ніжки сидіння упиралися в круглі поперечні палиці полозів. Зміцніть їх за допомогою металевого куточка і саморізів.
8
Намалюйте викрійку конячки відповідно до розмірів дерев'яного остова. Перенесіть викрійку на штучне хутро і виріжте її. Краще, якщо вона буде цельнокроеной. Не забудьте залишити припуски на шви. Приготуйте велику голку і міцну нитку.
9
Оберніть і оклейте остов конячки-гойдалки товстим поролоном (крім полозів). Обшийте отриману фігуру штучним хутром вручну. Прикріпіть оченята-гудзики, гриву і хвіст з вовняних ниток. Можна приробити вуздечку, пов'язати на шию конячки косинку. Все залежить від вашої фантазії. Чим яскравіше вийде конячка, тим веселіше буде малюкові на ній гойдатися.