Як зробити новорічний кульку.

Новий рік, мабуть, самий чарівний свято в році. Підготовка до нього починається задовго до самої події і наповнює нас радісним очікуванням дива. При всьому достатку в магазинах ялинкових прикрас, хочеться створити маленьку святкову вещичку своїми руками.
Вам знадобиться
 • - шерсть для мокрого валяння,
 • - нитки,
 • - синтепон,
 • - голка для сухого валяння,
 • - голка для грубого валяння,
 • - панчоху або колготки з поліаміду,
 • - аркуш ватману або картону.
Інструкція
1
Для того щоб заощадити шерсть для валяння, основою кульки послужить синтепон. Скачайте з невеликого прямокутного шматка досить щільний циліндр, підігніть краю, знову скручуйте матеріал. Продовжуйте так до тих пір, поки не досягнете потрібного розміру. Отриману заготівлю проткніть голкою з ниткою, з вузлом на кінці. Обмотайте куля рівномірно з усіх боків для збереження стійкої круглої форми.
2
Тепер обкладають синтепоновий куля шерстю для мокрого валяння. Відриваючи пучки вовни, накладайте їх по колу. Зробіть кілька рівномірних шарів, причому кожен наступний шар повинен бути приблизно перпендикулярним предидущему.Такіх шарів з вовни повинно бути 3-5, головне, щоб ніде не залишилося навіть ледь помітних лисин, крізь які видно основа, і шерсть не лягла буграми. Голкою для сухого валяння слід пріфільцевать шерсть, щоб вона набула ще більш правильну форму і прівалялась до основи.
3
З ватману або картону скрутіть трубу діаметром трохи більшим, ніж ваш вовняний кульку, надягніть на неї панчіх до кінця. Покладіть всередину заготовку, вийміть трубу, таким чином шерсть на майбутньому новорічному кульці не зіб'є. Акуратно зав'яжіть панчіх поруч з кулею, намагаючись не захопити частину його шерсті в узел.Едінічное виконання, звичайно, завжди цінується, але в даному випадку в один панчіх можна укласти 3-5 куль, зав'язуючи вузли після кожного, а так само застосувати кілька старих панчіх , гольфів, колготок, якщо такі є.
4
Усі зібрані конструкції складіть у пральну машину (для економії разом з ними завантажте і звичайне прання), періть з порошком, як звичайно. Коли прання буде закінчена, звільніть заготовки з панчохи. Шерсть вплететься в панчоху, але це не повинно вас лякати, вона не відшарується. Просушіть кулі на батареї або феном, якщо від вузлів панчохи залишилися витягнуті хвостики вовни - обстрижіть їх ножицями.
5
Таким способом можна отримати одноколірні новорічні кулі, а якщо ви будете варіювати кольору шерсті при накладанні пучків на синтепон, вийдуть строкаті кульки. Готові іграшки можна обшити тасьмою, стрічками, стразами. З яскравої стрічки з бантиком спорудити петлю, за допомогою якої потім ви повісите новорічний куля на ялинку.
 •  Перш ніж почати робити кульку з ниток, визначитеся з розміром майбутнього виробу. Надіньте гумові рукавички і фартух, щоб не забруднитися клеєм. Надійти повітряна куля до необхідного розміру. Підвісьте його над робочим столом таким чином, щоб кулька не торкався інших предметів і не зміг нічого забруднити клеєм. Щоб нитка не приклеїлася до повітряній кульці намертво, змастіть його кремом або вазеліном.
 •  Візьміть банку з клеєм і виконайте в ній отвір товстої голкою, в яку вже повинні бути просунуті нитки. Дірку робіть таким чином, щоб при проштовхуванні крізь неї, нитки добре просочилися клеєм. Можна використовувати нитки як одного, так і різних кольорів.
 •  Якщо ви вважаєте, що цей спосіб занадто трудомісткий, спробуйте інший. Візьміть котушку ниток і киньте їх в силікатний клей. Залиште їх там приблизно на півгодини, нехай нитки добре просочаться клейкою масою.
 •  Обмотайте ниткою, просоченої клеєм, повітряна кулька навхрест, залишаючи просвіти між нитками. У тому випадку, якщо у вас не виходить обмотати кульку ниткою, просоченої клеєм, можна обмотати його і сухий ниткою, а потім просочити її за допомогою губки або пензлика.
 •  Замість силікатного клею, можна скористатися клейстером, як робили наші бабусі. Для цього візьміть на склянку води 3 чайні ложки крохмалю, ретельно перемішайте суміш. Вода повинна бути холодною. Доведіть суміш крохмалю і води до кипіння. Клейстер готовий.
 •  Шарик, обмотаний нитками, залиште висохнути день або два. Конструкція повинна дуже добре просохнути. Куля з ниток повинен стати міцним і твердим. Потім Розв'яжіть горловину повітряної кульки і, коли він здується, обережно витягніть назовні. Ображати стирчать нитки. Якщо повітряна кулька погано відходить від ниток, обережно натисніть на нього олівцем через отвори в сплетеннях нитки.
 •  Прикрасьте декоративний кульку з ниток блискітками, паєтками, намистинами, промазав деякі ділянки клеєм ПВА. А може бути вишивкою, китицями з пряжі або, пов'язаними гачком, квітами та фруктами. Ваша фантазія вам підкаже.