Як зібрати мікроскоп. Як зробити проектор своїми руками.

Для вивчення біології необхідний мікроскоп . Як інакше побачиш клітинне будова рослини? Крім того, можливість розглянути предмети, які не видно неозброєним оком, напевно припаде до душі вашим дітям. Можна влаштувати ціле шоу з подорожжю в мікросвіт. Для подібної мети підійде проекційний мікроскоп . Його можна зробити своїми руками, давши друге життя вийшли з ужитку фотоприналежності.
Вам знадобиться
  • - проектор для слайдів (не автоматичне);
  • - рамки для слайдів (металеві з склом або пластмасові);
  • - покривні скла товщиною 2 мм;
  • - стара фотоплівка;
  • - фотоштатив або струбцина;
  • - екран.
Інструкція
1
Візьміть слайд-проектор «Етюд» або «Екран». Підготуйте його для звичайного показу, розсуньте корпус. Поставте проектор на стіл, але поки не включайте.
2
Якщо ви знайшли металеві рамки, вставте в неї скло. Помістіть на нього досліджуваний препарат. Зверху накрийте ще одним склом. Вставте все це в Рамкотримачі, а його - в проектор.
3
Увімкніть проектор, наведіть його на екран. Встановіть різкість, підкрутивши об'єктив. Збільшення буде тим більше, чим далі проектор знаходиться від екрану. Якщо спеціального екрану немає, то можна використовувати білу стіну, лист матовою білого паперу, біле полотно. Ще краще, якщо полотно покрити шаром цинкових білил.
4
Цікаво також спробувати встановити проектор вертикально за допомогою штатива або струбцини, щоб проекція велася на стелю. В цьому випадку спостерігач може відчути себе на дні краплі води з польоті над головою инфузориями і повзаючими амебами. Конструкція мікроскоп а ще більш спрощується. Предметне скло просто затискається в металеву рамку. На нього зверху можна помістити рідкий препарат (краплю води з калюжі, культуру дріжджів і т.п.) і накрити зверху покривним склом. Необхідно тільки стежити, щоб рідина не потрапила на частини проектора, оскільки ви маєте справу з електроприладом. Необхідно врахувати також, що вентиляція освітлювача проектора не розрахована на тривалу роботу в такому положенні.
5
Якщо в господарстві залишився старий фотоувеличитель, то проекційний мікроскоп можна зробити і з нього. Помістіть досліджуваний препарат в рамку для плівки. У всіх випадках спостереження потрібно проводити в затемненій кімнаті або в темний час доби.
Зверніть увагу
Щоб знизити нагрівання препарату тепловим потоком від лампи проектора, можна замінити лампу розжарювання на сучасну енергозберігаючу. Гвинт для кріплення проектора до штатива зазвичай знаходиться знизу.
Корисна порада
З появою цифрових технологій плівкові слайди вийшли з моди. Але проектори у багатьох залишилися, як і рамки. Розпитайте у знайомих представників старшого і середнього покоління. Цілком можливо, що рамки у них лежать, викинути їх шкода, а застосування ним немає. Проектор можна дуже дешево купити в комісійному магазині, де торгують старої фототехнікой.Еслі бракуватиме рамок для слайдів, можна просто вирізати з тонкого скла квадрат відповідного розміру (приблизно 5х5 см) .В рамці фотоувеличителя препарат можна розмістити на відмитої від фотемульсіі фотоплівці. Вона відмивається гарячою водою. Таку плівку можна вставити і в пластмасову рамку для слайда. Препарат потрібно покрити другий такий же плівкою.