Як створити електронну газету.

Електронні засоби масової інформації поступово витісняють друковані. І хоча переможець у цій битві ще не визначений, потрібно враховувати зміни в індустрії. Тому якщо ви хочете створити нову газету , задумайтеся про втілення своєї ідеї в інтернет-просторі.
Інструкція
1
Насамперед створіть концепцію майбутнього видання. Визначте цілі і завдання, які ви ставите перед собою як перед видавцем. Враховуйте як матеріальні завдання, так і ті, які дозволять вам певним чином вплинути на медіа-індустрію і аудиторію. Недостатньо буде прикинути в думці мета створення електронної газети - запишіть її, ретельно вибираючи і уточнюючи всі формулювання. Це один з факторів, від якого залежить термін «життя» видання.
2
Визначте аудиторію газети. Постарайтеся дати їй якомога більше конкретний опис. Враховуйте вік і соціальне становище людей, їх професію, політичні погляди, ставлення до певних цінностей та захоплення. Виберіть ті параметри, які будуть визначальними для вашої цільової аудиторії - на них потрібно буде орієнтуватися, наповнюючи газету інформацією і вибираючи стиль її подачі.
3
Розробіть внутрішню структуру видання. Визначте список постійних рубрик і тих, які можуть з'являтися час від часу. Якщо ви плануєте досить об'ємну за змістом газету , можна об'єднати декілька рубрик в межах одного розділу. Прикиньте приблизний зміст кожної рубрики, її оформлення і портрет її читача.
4
Подумайте про те, які жанри будуть зустрічатися на сторінках електронної газети. Зіставте їх з вмістом рубрик і частотою появи інформаційних приводів з тієї чи іншої теми.
5
Визначте загальний візуальний образ вашого видання. Більш детальну розробку можуть пізніше зробити професійні дизайнери. Але ви повинні визначити характер і «обличчя» газети.
6
Визначте періодичність оновлення матеріалів у газеті. Подумайте, в яких рубриках необхідно міняти новини кожну годину, а в яких - поміщати об'ємні аналітичні статті раз на тиждень.
7
Розробіть бізнес-план вашого проекту. Порахуйте витрати на створення і запуск роботи електронної газети, на підтримку її регулярного виходу. Потім визначте приблизний дохід (тематика реклами та список рекламодавців, які можуть бути зацікавлені у співпраці). Якщо співвідношення цих частин плану вас влаштовує, приступайте до безпосереднього створення газети.
8
Зверніться у фірму, яка створює сайти. Віддайте їм концепцію видання і додатково обговоріть окремі нюанси. Професіонали розроблять сайт газети.
9
Зареєструйте її як ЗМІ. Цим займається Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій. Список необхідних документів ви знайдете на сайті Роскомнадзора.
10
Запросіть до співпраці весь необхідний персонал. Підберіть співробітників відділу маркетингу, техперсонал, який забезпечуватиме безперебійне функціонування сайту, і безпосередньо журналістів. Знайдіть спонсорів і рекламодавців і приступайте до випуску електронної газети.