Як зшити кімоно.

Кімоно в перекладі з японського "одяг", яку в Японії носять всі: і чоловіки, і жінки, і діти. Для пошиття кімоно виробляють спеціальну тканину, її спочатку розкроюють на кілька прямокутників і тільки потім зшивають. Якщо створювати кімоно традиційним способом, то вишивати візерунки на ньому потрібно вручну, дотримуючись певних правил.
Вам знадобиться
  • - відріз шовку або атласу з східним візерунком шириною близько 110 см і довжиною близько 4,5 м
  • - нитки та голки
  • - швейна машинка
  • - ножиці
  • - кравецькі метр
  • - олівець або крейда
  • - лінійка
Інструкція
1
Цю викрійку можна викреслити прямо на тканині, тільки подбайте про досить широкою і рівній поверхні для розкрою. До довжині вироби додайте п'ять сантиметрів на подгибку низу, решта припуски на шви вже враховані в викрійці. Горловину не вирізане, поки не зшиєте спинку по середньому шву. Обробіть всі зрізи оверлоком або зигзагом, щоб тканина не сипалася.
2
Дві частини спинки зшийте і виріжте горловину, залиште припуски на шви. Пришийте надставки поличок до поличках. Спинку і полички з'єднайте по плечових швах від плеча до горловини. Складіть рукава навпіл по пунктирною лінії згину і прошийте від плеча до зап'ястя, щоб в результаті вийшли дві труби.Совместіте середину рукава з плечовим швом. Рукав кімоно пришивається трьома способами: можна пришити рукав повністю по всій ширині, можна пришити тільки верхню частину і зашити що залишилася, а можна пришити верх і низ залишити відкритим, що робиться найчастіше.
3
Прошийте бокові шви від шва ушивання рукава до низу кімоно. Надіньте кімоно, вирівняйте середину спинки і плечові шви, запахніте кімоно. На поличках загніть трикутники від горловини до того місця, де буде розташовуватися комір. Заколіть загин булавками, зніміть кімоно і відріжте зайву тканину.
4
Три частини коміра зшийте в одну довгу смугу, складіть уздовж навпіл, зшийте, виверніть наявності і пропрасуйте праскою. У вас вийде довга стрічка приблизно 5 см шириною. Поєднайте середину коміра з серединою спинки і пришити комір в обидві сторони від цієї середини до низу кімоно.Подшейте краю рукавів і низу кімоно. Комір часто шиють не до низу вироби, а до пояса, де і ховають його кінці. Іноді від талії вшивають трикутні деталі, що збільшують ширину кімоно.
5
Традиційно в Японії під верхнє кімоно надягали ще одне, але тепер вниз пов'язують білий шарфик і нижню спідницю. Пояси, якими підв'язується кімоно, - це окрема історія і практично ціла наука! Якщо ви не збираєтеся в своєму власноруч пошитому кімоно брати участь в конкурсі японського костюма, то підв'яжіть кімоно шовковим пояском з тієї ж тканини або з контрастною, в тон візерунку на кімоно.