Як звільнити людину від електричного струму.

Якщо ви стали свідком удару людини електричним струмом, важливо вміти правильно надати йому допомогу. Цим ви врятуєте потерпілому життя. За статистикою, тільки в 1,5% випадків удар струмом виявляється смертельним для людини , якщо вчасно його звільнити від вражаючого впливу.
Інструкція
1
Помітивши, що чоловік перебуває під впливом електричного струму, негайно вимкніть джерело живлення: вимкніть рубильник або, якщо під рукою є сокира, перерубати дроти. Розрубувати дроти потрібно строго по одному, всі роботи проводяться тільки сухими руками і сухими інструментами.
2
Якщо до рубильника бігти далеко, а рахунок йде на секунди, звільніть потерпілого від дії струму за допомогою діелектричного предмета: дерев'яної палиці, пластмасового інструменту або іншого підручного матеріалу. Руки при цьому краще обернути сухою тканиною, а самому встати на дошку, фанеру або суху тканину. Це вбереже вас від випадкового ураження.
3
Якщо під рукою нічого підходящого немає, відтягніть потерпілого за край одягу. Ваші руки при цьому повинні бути сухими і захищеними: одягніть рукавички або оберніть кисті будь-який не вологою тканиною.
4
Звільнивши потерпілого від вражаючого впливу, встановіть ступінь пошкодження організму і почніть надання першої допомоги. Якщо людина перебуває у свідомості, його потрібно заспокоїти, зігріти, дати тепле пиття, а потім негайно викликати швидку допомогу. Електричний струм небезпечний ще тим, що поразка може проявитися тільки через кілька годин у вигляді раптового паралічу. Якщо є травми: забої при падінні, вивихи, переломи, надайте першу допомогу і дочекайтеся приїзду лікарів.
5
Якщо потерпілий знепритомнів, але дихання його цілком в нормі, укладіть людини на м'яку поверхню, звільніть від одягу, що стискує, забезпечте приплив повітря, до носа піднесіть ватку з нашатирним спиртом.
6
Якщо від впливу струму настала клінічна смерть (немає пульсу та дихання, зіниці розширені), негайно укладіть потерпілого на спину і приступайте до реанімаційних заходів: штучної вентиляції легень та непрямого масажу серця.