Як відрізнити справжній рубін. Як розпізнати справжній рубін.

У ваших мам і бабусь напевно є в заповітної шкатулочке прикраси з величезними яскраво-червоними каменями. Швидше за все, це звичайні скельця або штучно вирощені рубіни . Справжній рубін такого кольору і розміру коштує не набагато дешевше алмаза. За якими ще ознаками можна відрізнити природний рубін від підробленого?
Інструкція
1
Візьміть камінь і потримайте його деякий час в руці, затиснувши в долоні. Якщо це справжній рубін, то він так і залишиться холодним, а синтетика або стекляшка швидко нагріються. Можна покласти камінь і на повіку очі, щоб відчути, нагрівається він чи ні.
2
Помістіть рубін в скляну посудину. Якщо рубін заграв усіма гранями, то камінь - справжній, якщо ні - то підроблений. Помістіть камінь у склянку з коров'ячим молоком, і якщо молоко, трохи згодом, придбало рожевий відтінок, то камінь - справжній.
3
Подивіться камінь на світло або через лупу. Справжній гратиме усіма гранями: під одним кутом буде виглядати темно-червоним, під іншим - бліднути (явище дихроизма). Якщо в камені є тріщина, то в природному камені вона сяятимуть не стане і матиме зиґзаґоподібну форму. Бульбашок в сьогоденні камені, по ідеї, бути не повинно, але якщо вони і зустрічаються, то тільки круглої форми, того ж кольору, що й весь рубін. І, навпаки, в імітаціях часто зустрічаються прозорі або розкриті бульбашки різної форми.
4
Зверніть увагу: плати (будова кристала) у справжнього каменю завжди прямі і лінійні, тоді як в синтетиці - циркулярні.
5
Помістіть камінь під УФЧ-лампу. Якщо він став помаранчевим, то це точно не справжній рубін.
6
Царапніте тестованим каменем по поверхні іншого, менш твердого самоцвіту. Сліди, що залишилися на «жертві тесту», свідчитимуть про те, що перед вами справжній рубін.
7
Не проходьте мимо недорогих виробів з дрібними і блідими камінням. Цілком ймовірно, це теж справжні рубіни , що зустрічаються у величезних кількостях на території родовищ дорогоцінних каменів. Звідси - і їх невисока ціна, яка робить будь-яку підробку безглуздою.
8
Якщо ви все ще сумніваєтеся в тому, чи справжній це рубін, зверніться до експерта за порадою. Не купуйте каміння з рук у малознайомих людей, в нових салонах і у ювелірів без рекомендацій.