Як відрізнити справжній сапфір. Як розпізнати настояшие сапфіри.

Підробляти дорогоцінні камені людство навчилося ще в античні часи. Але якщо раніше видобуток дорогоцінних каменів не велася в промислових масштабах, то сьогодні, з розвитком техніки і відкриттям нових родовищ, ринок насичений справжніми самоцвітами настільки, що підробляти їх або вирощувати в штучних умовах вже не так вигідно. Хоча шахраї завжди стояли на передовій технічного прогресу - тому і конвеєр підробок працює, не перестаючи.
Інструкція
1
Зверніть увагу: сапфір (за міжнародною класифікацією) може мати не тільки традиційний синій, але і жовтий, блакитний, рожевий і навіть чорний колір. Сапфір - це корунд, що представляє собою оксид алюмінію. Корунд червоного кольору - це рубіни.
2
Не забудьте, що існують і так звані природні «двійники» сапфір а, стоять на порядок менше «чистого» каменю - кордиерит («водяний сапфір », з домішкою магнію), турмалін, Ціан (дистен) та багато інших. Виділити справжній сапфір серед такого різноманіття можна тільки за фізико-хімічними властивостями, звернувшись до фахівця.
3
Проявіть особливу обережність, якщо колір і прозорість каменю абсолютно рівні, незважаючи на те, що сьогодні майже всі камені проходять «передпродажну підготовку». Однак у будь-яких справжніх каменях завжди є природні включення, а в пластикових або в скляних підробках їх немає. У штучно вирощених каменях часто зустрічаються газові бульбашки, колірна зональність і найдрібніші золоті або платинові включення. Тому подивіться камінь на світло або візьміть для цього лупу.
4
Помістіть тестований камінь у гемологічну безбарвну рідину високої щільності. Якщо сапфір справжній, то він опуститься на дно ємності, якщо ж це підробка - камінь залишиться на поверхні.
5
Якщо у вас є вироби з іншими дорогоцінними каменями - смарагдами або рубінами, спробуйте обережно подряпати ними тестований самоцвіт. Так як сапфір - твердий камінь (твердіше його тільки алмаз), слідів на ньому залишитися не повинно.
6
Потримайте камінь в руках. Якщо він швидко нагрівається - то це синтетика, якщо ж він довго залишається холодним - перед вами справжній сапфір .
7
Якщо ви все-таки сумніваєтеся в чистоті каменю, запросіть експерта для проведення додаткових досліджень.
8
Купуйте камені і прикраси тільки у ювелірів з високою репутацією або в салонах, що працюють на цьому ринку не перший десяток років. Шахраї теж проводять «передпродажну підготовку» каменів. Наприклад, недорогі сіро-блакитні природні сапфір и після нагрівання отримують на деякий час глибокий насичений синій колір.