Як відрізнити бавовна.

Бавовна представляє собою насіння однорічного рослини бавовнику, який культивується переважно в Середній Азії. З давніх часів, починаючи з 5 століття нашої ери, волокно широко використовувалося в текстилі, з нього пряли пряжу, в'язали, шили. Відрізнити органічне волокно від синтетики можна самостійно.
Інструкція
1
Купуючи пряжу, зверніть увагу на те, що бавовна має особливу властивість, що не дозволяє провести фарбування в яскраві тони. Відтінки ниток завжди бляклі або природного кольору, як правило, білого. Якщо нитка блищить, значить волокно обробляли лугом. Найкраще для виготовлення в'язаних виробів використовувати бавовняну пряжу і, наприклад, акрилову або вовняну.
2
В процесі мерсеризации (спеціальної обробки пряжі за допомогою йоду і промивання, що додає гладкість і блиск, після якої вона може тягнутися і піддаватися фарбуванню в яскраві кольори), пряжа стає менш розтяжною, ніж та, яка виготовлена з необробленого волокна. Речі, пов'язані з такої сировини, менш розтяжні і схильні більш сильною "усадки" після прання.
3
При покупці білизни, виконаного з бавовни, чи інших речей візьміть із собою зразок тканини, у складі який ви впевнені. Порівняйте із запропонованим варіантом в магазині. Крім того, волокно не розчиняється у ацетоні, луги та феноле.
4
Зверніть увагу на назви тканин. Бавовняних тканинах, які мають білизняний призначення залежно від виду і товщини переплетення, різновиди і вичинки пряжі, притаманні такі назви: муслін, шифон, мадаполам, батист, нансук, маль-маль і чалма, Грінсбон і тик-ластик. До платьево-сорочкове тканин належать сатини, ситці, бязі, ластик, група ворсових і платьевих тканин. Ситець - бавовняний матеріал різної щільності, друку та оздоблення, фарбування, дуже гігієнічний, використовується для виготовлення натільної дитячої та жіночої білизни, а також постільної. Літні платьевиє тканини - батист, вуаль, майя, вольта, рогожка, маркізет. До демісезонні можна віднести - поплін, кашемір, гарус, репс, епонж, шотландку, Шерстянка, піке і міцнів. Зимові - байка, бумазея, фланель. Ворсова група тканин включає в себе напівоксамит, вельвет-корд, оксамит, вельвет-рубчик, вельвет-корд.
5
Під час носки бавовна водостійкий, повітронепроникний. Матеріал займає друге місце після льону по зручності шкарпетки. Спробуйте зім'яти край одягу і потримати хвилину. Одяг, виконаний із застосуванням волокна, мнеться. Крім того, подібні речі не прилипають до тіла, таким чином не не може потовиділення. Найбільш хорошим вважається бавовняний трикотаж, він рекомендується особам, у яких чутлива шкіра.
6
Спробуйте підпалити нитку бавовни, синтетичний матеріал скрутиться в кульку. Запах палаючого натурального матеріалу нагадує горілу папір. Якщо ви виперете бавовняну тканину, вона буде сохнути довше, ніж інші. Після того, як річ прополоскали, спробуйте її вичавити. З синтетики вода стече, бавовна її вбере.
Проблема підробок як ніколи актуальна. Підробляють все: золото, хутра, шкіру і багато іншого. Але відрізнити справжню шкіру від шкірозамінника можна - варто лише уважно придивитися до продукції, що купується.
Інструкція
1
Понюхайте виріб, якщо воно шкіряне, то буде мати специфічний запах, коли підробка не пахне. Але варто пам'ятати, що останнім часом почастішали випадки, коли в шкірозамінник додають стружку натуральної шкіри, в цьому випадку річ пахне шкірою, але не так сильно.
2
Капните маленько води. Якщо вона вбралася, то значить це шкіра. В підроблений матеріал вода погано всмоктується, а найчастіше просто скочується.
3
Потримайте якийсь час виріб в руках, шкіра нагрівається і зберігає тепло, а замінник залишається холодним.
4
Огляньте зрізи. Якщо ні підозрілих ниток на внутрішній стороні (натуральна шкіра не буває на текстильній основі), то, швидше за все, у вас в руках даний шкіряний виріб.
5
Якщо запалити сірник і піднести до виробу, то шкіра не буде плавитися, хіба що з'явиться не приємний запах. Шкірозамінник плавиться моментально. Але зробити таку перевірку в магазині не вийде.
6
Ну і звичайно, здійснюйте покупку в тих магазинах, які мають позитивну репутацію. Краще заплатити трохи дорожче, але купити те, що буде дійсно радувати вас і довго носитися.