Як почистити срібло нашатирним спиртом. Як чистити срібло в домашніх умовах нашатирним спиртом.

Будь-яке срібло чорніє або тьмяніє з часом і тому рано чи пізно вам доведеться шукати способи його очищення. Один з найпростіших і доступних - чистка срібла за допомогою нашатирного спирту.
Інструкція
1
Слід пам'ятати, що якщо це срібний виріб з дорогоцінними каменями, то нашатирний спирт потрібно використовувати з обережністю (не більше 5 крапель на склянку води). При чищенні вироби з перлами нашатирний спирт використовувати не рекомендується, так як під впливом аміаку перлини можуть потемніти.
2
Не використовуйте грубі губки при чищенні срібла, щоб не подряпати поверхню виробів і не зіпсувати дрібних деталей. Для регулярного чищення срібла (не рідше 1 разу на тиждень) буде цілком достатньо мильного розчину (за винятком старого «фамільного» срібла). У тому випадку, якщо срібло сильно забруднено та потьмяніло, зверніться краще в ювелірну майстерню.
3
Приготуйте спочатку теплий мильний розчин. Занурте в нього срібло, потім вийміть, ретельно прополощіть і протріть замшевою ганчіркою. Приготуйте розчин з суміші нашатирю і крейди. Нанесіть цю кащіцеообразную масу на поверхню виробу. Почекайте трохи, поки цей розчин не застигне. Після промийте срібло звичайною водою і насухо витріть ганчіркою.
4
Візьміть ємність таких розмірів, щоб в неї можна було помістити будь-яке срібний виріб. Приготуйте водний розчин нашатирного спирту в пропорції 1:10 (наприклад, 1 столова ложка спирту на 10 столових ложок води). Занурте в отриманий розчин нашатирю срібло на 15-30 хвилин (залежно від ступеня забрудненості поверхні виробу).
5
Використовуйте нашатирний спирт і при чищенні столового срібла. Змішайте 5 частин води з 2 частинами нашатирю і 1 частиною зубного порошку (якщо знайдете його в сучасних магазинах). Протирайте посуд м'якою ганчіркою, змоченою в цьому розчині, поки не видалите забруднення з її поверхонь. Столове срібло не повинно бути тьмяним і потемнілим. Після чистки ретельно прополощіть прилади в проточній воді і витріть насухо рушником.
6
Ніколи не використовуйте нашатирний спирт при чищенні виробів з позолоченого срібла, так як це просто знищить позолоту на поверхні виробу.
Срібло - красивий метал, в ідеально чистому стані чимось нагадує платину. Але з часом на виробах з'являється темний наліт, який псує зовнішній вигляд. Почистити прикраси та посуд можна різними засобами.
Почистити срібло можна рідиною, яка продається в ювелірних магазинах. Коштує вона недорого, але добре видаляє темний наліт та інші забруднення в лічені хвилини. Занурте виріб до складу, потім витягніть і обполосніть холодною водою. Ретельно витріть м'якою ганчіркою і просушіть. Чистячі креми, що не містять хлору, також прекрасно видаляють застарілі забруднення з срібла. Нанесіть трохи засобу на виріб, зачекайте кілька хвилин, а потім потріть губкою. Ретельно обполосніть залишки, інакше залишаться білясті сліди. Використовувати чистячі порошки не можна - вони пошкоджують метал і залишають царапіни.Ополасківатель для порожнини рота підходить для чистки ювелірних прикрас. Налийте в склянку трохи рідини, занурте срібло і залиште на добу. Обполосніть і відполіруйте м'якою серветкою. Якщо місцями залишилися темні плями, вдамося до допомоги зубної пасти, яка має відбілюючим еффектом.Раствор з миючого засобу для посуду, лимонного соку і соди підходить для чистки срібла в домашніх умовах. Змішайте компоненти в рівних пропорціях - по чайній ложці кожного - додайте 300 мл води, помістіть виріб в розчин і поставте ємність на повільний вогонь. Кип'ятіть близько години, потім почистіть зубною щіткою. Не використовуйте рідини на основі хлору, а також різні відбілювачі - це може спровокувати потемніння срібла. Якщо у вас є універсальний засіб, який підходить для очищення металу, наприклад, алюмінію, нержавійки та інших, нанесіть краплю на непомітний ділянку срібла і подивіться. Якщо реакції не відбулося, спробуйте зняти наліт за допомогою него.Дорогостоящіе ювелірні прикраси зі срібла не варто піддавати чищенню в домашніх умовах. Краще звернутися до досвідченого ювеліра. Це стосується і фамільної посуду, яка представляє цінність для вас.