Як визначити емоційний стан людини.

Емоції - це один з основних видів психічної діяльності людини . Вони як ніщо інше видають наше ставлення до тієї чи іншої події, явища, предмета. За допомогою них ми висловлюємо свої почуття і краще розуміємо один одного. Існує кілька способів визначити емоційний стан людини .
Вам знадобиться
  • - EQ-тест;
  • - поліграф;
  • - музичні композиції;
  • - методика Ендрюса і Піти;
  • - папір і кольорові олівці.
Інструкція
1
За допомогою EQ-тесту. Він розроблений американськими психологами з метою визначення емоційного тону людини . На підставі результатів тесту можна зробити висновки про комунікативні здібності індивіда, а також спрогнозувати поведінку людини в тій чи іншій ситуації.
2
Використання приладу для визначення емоційного стану людини - поліграфа, він же - детектор брехні. Спосіб специфічний і застосовується в судово-слідчій практиці, т. К. Фіксує найменші зміни в емоційному стані людини і з точністю до 90% дозволяє виявити, говорить людина правду чи ні. Вчені встановили, що коли людина бреше, це супроводжується зміною його психоемоційного стану та різними фізичними явищами - підвищенням тиску, пітливістю, почастішанням серцебиття. Саме ці зміни фіксуються приладом.
3
Музичний спосіб. Загальновідомо, що музика впливає на емоційний стан людини , є також зворотний зв'язок між пережитими емоціями і тим, що людина слухає в даний момент. Однак не варто плутати це з музичними вподобаннями. Поспостерігавши, що зараз слухає людина, що знаходиться поруч, можна судити про його настрої. Якщо зробити спостереження більш тривалим, то вже можна говорити про його загальному емоційному тлі. За допомогою прослуховування музики іншого характеру можна скорегувати настрій і емоційний стан людини .
4
Особи - методика Ендрюса і Піти. На зображенні схематично зображені обличчя з різними емоціями. Випробуваному пропонується відповісти на одне питання, вибравши відповідну особу: «Як ви відчуваєте своє життя в цілому?»
5
Малюнок і колір. Ні для кого не секрет, що колір, як і музика, впливає на людини . Запропонуйте випробуваному намалювати невеликий малюнок в кольорі. Зверніть увагу, які кольори були використані при цьому, і що намальовано на малюнку. Світлі, спокійні кольори розкажуть вам про умиротвореному стані людини ; яскраві, насичені відтінки відповідають порушеній, активного стану; темні кольори з переважанням сірого і коричневого відповідають пригніченого настрою.
Зверніть увагу
Дорослі намагаються в ряді випадків приховати свій емоційний стан, проте дитині це зробити складніше.
Корисна порада
Щоб зрозуміти, що відчуває людина, у ряді випадків досить поговорити з ним кілька хвилин. Вираз обличчя і голос будуть видавати емоційний стан співрозмовника.