розмарин: Як і з чим його використовувати. Як вживати розмарин.

Розмарин - вічнозелений чагарник. «Дикий» розмарин в нашій країні не зустрічається, проте цей представник царства флори став популярний серед наших співгромадян завдяки тому, що в його листі, квітках і верхніх частинах пагонів міститься корисне ефірне масло. У середній смузі Росії розмарин почали розводити на садових ділянках в ящиках або бочках, при заморозках переносячи в приміщення. Розмарин застосовують в парфюмерно-косметичної промисловості, кулінарії і медицині.
Вам знадобиться
  • Листя, квітки, молоді пагони розмарину (свіжі або сушені)
Інструкція
1
Розмарин має сильний солодкуватий запах, схожий на хвойний, і островатий пряний смак. Листя, квітки і молоді пагони рослини в свіжому або висушеному вигляді використовують на хлібобулочних та лікеро-горілчаних підприємствах для отримання оригінального насиченого смаку і аромату продуктів. Розмарин покращує смак м'яких сирів, здобного тіста і картоплі. Також вищезазначені частини рослини вживаються як прянощі для обробки риби. Крім того, в невеликій кількості їх додають в овочеві супи, салати, маринади і м'ясний фарш.
2
Розмарин підходить до грибів, червоно- і білоголової капусти, смаженого м'яса (у тому числі дичини) і птиці. Він важливий для правильного приготування знаменитого грузинського блюда «сациві» (це варена курка зі спеціями і горіхами під гострим соусом). Розмарин сприяє здоровому виділенню шлункового соку, покращуючи травлення.
3
Згідно з медичними дослідженнями, водний настій розмарину підвищує кров'яний тиск, знімає стрес і нервову напругу, посилює скорочення серця, має жовчогінну і тонізуючу дію. У суміші з лавандою настій розмарину корисний в постінсультний період, так як він покращує зір, пам'ять і мозковий кровообіг. За допомогою розмарину можна боротися з такими мікроорганізмами, як кишкові палички, дріжджові грибки, стафілококи і стрептококи. Розмарин допомагає при простудних захворюваннях: леткі речовини, що містяться в ефірному маслі цього чагарнику, вбивають 80% мікробів в повітрі приміщення .
4
Розмарин діє як болезаспокійливий препарат при шлункових кольках і недугах серця. Листя і пагони розмарину як в'яжучий і тонізуючу зілля знавці народної медицини рекомендують приймати всередину при аменореї, імпотенції і нервових розладах в клімактеричному періоді. Зовнішньо це рослина застосовують як ранозагоювальний засіб.