Як в'ялити чорнослив. Як висушити чорнослив в духовці.

Компот з чорносливу в холодний зимовий день принесе у ваш будинок трохи літа. Чорнослив стане в нагоді і для прикраси домашніх тортів і солодких пирогів. Хороший він також в якості начинки для випічки. Іноді його застосовують як ліки при деяких кишкових захворюваннях. Але спочатку сливи потрібно правильно зібрати, подвяліть і висушити.
Вам знадобиться
  • сливи сорту Угорка і інші темні;
  • фанерні листи;
  • обгортковий папір;
  • духовка;
  • таз або велика миска;
  • окріп.
Інструкція
1
Заготівлю чорносливу почніть зі збору врожаю. Для цієї мети найбільше підходять темні сорти. Зливи збирайте відразу після сходу сонця, якщо стоїть ясна сонячна погода. Переберіть їх, видаліть гнилі та пошкоджені.
2
Помістіть сливи в тазик або велику миску. Залийте їх окропом, потримайте 1 хвилину і злийте воду. Опускати сливи в окріп можна і по-іншому. Зшийте марлевий мішок, складіть туди частину врожаю і опустіть на хвилину прямо в каструлю. Дістаньте і дайте просохнути. Окропом необхідно заливати ще двічі на такий же час. Остуджувати можна холодною проточною водою.
3
При сонячній погоді в'ялити сливи найкраще на відкритому повітрі, під сонцем. Розкладіть фанерні листи, накрийте їх обгорткового папером. Висипте сливи в 1 шар. На ніч заносите листи в приміщення, а вранці виставляйте на сонце знову. Зливи необхідно періодично перевертати, щоб вони сохли рівномірно. Робіть це 4-5 разів на день. Таким чином вони будуть сохнути 2-3 тижні.
4
Приготувати чорнослив на відкритому повітрі виходить не завжди. Тому досить часто його досушують в духовці. Однак подвяліть краще все-таки на сонці. Точно так само, як і в попередньому способі, переберіть сливи. Відберіть стиглі плоди, промийте їх. Розкладіть на дерев'яні грати і виставите їх на сонці на 2 дні. На ніч віднесіть у приміщення. У цьому випадку теж сливи потрібно перевертати.
5
Досушувати в духовці чорнослив необхідно в 3 прийоми. Розкладіть їх на деко, покрите папером, в 1 шар. Сушіть 4-5 годин при температурі 40 ° С. Потім переверніть сливи, остудіть їх протягом такого ж часу. Друга сушка триває стільки ж, після чого сливи знову потрібно остуджувати 4-5 годин. Для третього етапу встановіть температуру 60 ° С і сушіть 10-12 годин. Перевертати сливи потрібно щоразу.
Зверніть увагу
При сушінні в духовці не можна сливи перетримувати, вони можуть полопатися. Готові сливи відбирайте і укладайте на зберігання, інші поступово досушивайте. Зберігати чорнослив необхідно в щільно закритих скляних банках. Можна додати туди трохи лаврового листа.
Корисна порада
Правильно висушений чорнослив повинен блищати. Блиск йому додає цукор, що виходить з плодів. Але зробити чорнослив блискучим можна і за допомогою цукрового сиропу. Він робиться з 250 г цукру на 1 склянку води. Зваріть сироп і опускайте в нього висохлі сливи на кілька хвилин.