Як порахувати потужність двигуна.

Щоб знайти потужність двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) автомобіля, встановіть його на спеціальному стенді, який видасть його максимальну потужність . Якщо такої можливості немає, можна порахувати потужність двигуна, вимірявши його динаміку розгону до 100 км/ч, попередньо дізнавшись його масу в технічному паспорті. Визначення потужності електро двигуна виробляєте по його габаритам або обчислювати напругу і силу струму на його обмотках, після чого зробіть розрахунок.
Вам знадобиться
  • секундомір, тестер, штангенциркуль.
Інструкція
1
Підрахунок потужності ДВС автомобіляКак правило, максимальна потужність двигуна автомобіля вказується в технічній документації, але з часом, при виробленні ресурсу мотора, його потужність зменшується . Щоб знайти її, заженете автомобіль на спеціальний стенд, де фахівці вимірюють потужність двигуна в даний момент.
2
Якщо такої можливості немає, дізнайтеся з техпаспорта масу автомобіля, обчисліть масу залитого в нього палива і водія, після чого максимально швидко розженете автомобіль до 100 км/ч, зафіксувавши час розгону в секундах.
3
Для підрахунку потужності загальну масу автомобіля, водія і палива, помножте на 27,78 (це швидкість 100 км/ч, перекладена в метри в секунду) в квадраті і поділіть на подвоєне значення часу розгону P = 27,78? * m/(2 * t). Отримайте значення потужності у ватах. Щоб перевести її в кіловати, помножте на 1000. Щоб перевести значення в кінські сили, потужність в кіловатах поділіть на 0,735.
4
Підрахунок потужності електро двигуна Підключіть електродвигун до джерела електричного струму з відомим напругою. Виміряйте тестером силу струму на кожній з його обмоток. Вимірювання проводите в амперах. Знайдіть суму струмів на всіх обмотках. Отримане значення помножите на напруга джерела струму: P = UI. Це і буде споживана потужність електро двигуна.
5
Щоб визначити потужність двигуна за його габаритам, виміряйте діаметр сердечника статора і його довжину. Вимірювання зробіть в сантиметрах - рулеткою і штангенциркулем. Визначте синхронну частоту обертання валу і мережі, куди підключається двигун.
6
Визначте постійну полюсного поділу. Помножте діаметр на синхронну частоту і число 3,14 і поділіть результат на твір частоти мережі і числа 120 (3,14 * D * n/(120 * f)). За полюсного поділу та кількістю полюсів визначте постійну С для даного двигуна, використовуючи таблицю. Розрахуйте його потужність , перемноживши постійну, квадрат діаметра вала, довжину корпусу, синхронну частоту обертання і число 10 ^ (- 6): P = C * D? * L * n * 10 ^ (- 6) . Розрахунок проводитиметься в кіловатах.