Як визначити тосол або антифриз.

Антифриз - загальна назва рідин, не замерзають при мінусових температурах. В тому числі призначених для охолодження автомобільних двигунів. Тосол - марка антифризу, розроблена за часів СРСР. Враховуючи, що бренд «Тосол» не був запатентований ніякими авторськими правами, багато вітчизняних виробників називають свої низькотемпературні охолоджуючі рідини тосолом.
Інструкція
1
В даний час охолоджуюча рідина може називатися тосолом лише за умови відповідності ТУ 6-56-95-96. Від антифризів за своїм складом тосоли відрізняються пакетами присадок. А це означає, що їх якість, придатність для різних двигунів і термін експлуатації не однаковий.
2
Широко поширена думка, що тосол застосуємо на вітчизняних двигунах, а антифриз - на двигунах іномарок. Слідуючи цьому думку, багато вітчизняних виробників охолоджуючих рідин стали називати свою продукцію антифризами. Тим самим як би натякаючи на можливість застосування їх продукції в двигунах іноземних автомобілів. Запам'ятайте: тільки один показник повинен враховуватися при виборі між тосолом і антифризом - схвалення цієї марки охолоджуючої рідини заводом-виробником. З'ясувати це можете в сервісній книжці на автомобіль або на сайті виробника в інтернеті.
3
Незважаючи на поради багатьох автолюбителів, відрізнити тосол від антифризу за кольором можна. І тосол, і антифриз мають споконвічно безбарвний вигляд. Кожен виробник вільний додавати в нього будь барвник, який вважатиме за потрібне. Наприклад, деякі вітчизняні підприємства можуть випускати одну і ту ж марку тосола або антифризу з різними кольорами.
4
Часто на рекламних буклетах до антифризу або тосол вітчизняного виробника вказується його застосовність для двигунів багатьох іномарок. Насправді це цілком може бути обманом. Наприклад, антифризи автомобілів БМВ і Опель різні за своїм складом і властивостями. Ніяка марка охолоджуючої рідини не може одночасно підходити для цих двигунів.
5
Показник піноутворюваність антифризу або тосола пов'язаний не з автомобілем, а з автозаводом. Так для вітчизняних тосолов показник піноутворюваність набагато нижче, ніж для імпортних антифризів. Насправді цей показник важливий для заводу-виробника і пов'язаний зі специфікою конкретного виду виробництва.
6
Багато імпортні антифризи не відповідають вітчизняному ГОСТу. Це не означає, що вони неякісні. Справа в тому, що ГОСТ розроблений для традиційних охолоджуючих рідин, і на думку фахівців застарів і не вичерпний. Тому, якщо завод-виготовлювач вимагає використання в автомобілі марки охолоджуючої рідини, що не відповідає ГОСТу, це не означає, що вона має низьку якість і її не можна застосовувати.
7
Змішувати різні марки тосолов та антифризів категорично не рекомендується. Входять до їх складу присадки можуть вступити в реакцію один з одним і стати причиною пошкодження деталей двигуна. Якщо з'явилася необхідність поміняти охолоджуючу рідину, міняйте її всю повністю. Попередньо промийте систему охолодження дистильованою або кип'яченою водою. І запасіться деякою кількістю антифризу тієї ж марки на випадок долива. В крайньому випадку, долийте дистильовану воду.
8
Відрізнити якісний тосол або антифриз можна по наявності сертифіката якості у продавця, за якістю виконання каністри і пробки, по наявності ступенів захисту від підробок. Крім того, тосол або антифриз не повинні мати каламутності або осаду, при струшуванні піна повинна осідати протягом трьох секунд. Обов'язково перевірте відповідність вимогам ГОСТу, ТУ або стандартам іноземних виробників, координати виробника, дату виробництва та строк придатності.