Як ремонтувати карбюратор.

Карбюратор все рідше зустрічається в конструкції ремонтованих автомобілів. Справа в тому, що у зв'язку з прийняттям в Росії норм Євро 3 карбюраторні двигуни нездатні відповідати цим нормам по токсичності вихлопних газів. Отже, виробництво та ввезення нових автомобілів з карбюраторним двигуном не дозволені. Залишилися тільки старі автомобілі, кількість яких скорочується природним шляхом. Самостійний ремонт цього агрегату досить кропіткий і вимагає відомої акуратності.
Вам знадобиться
  • Бензин або ацетон.
  • Компресор для продувки стисненим повітрям.
  • Набір ключів і викруток.
Інструкція
1
В першу чергу перевірте сітчастий паливний фільтр карбюратора. Для цього виверніть пробку фільтра, вийміть сам фільтр, вимийте його в бензині і продміть. Продувку краще виконати компресором. При пошкодженнях паливного патрубка і фільтра замініть їх.
2
Далі перевірте рівень бензину в камері поплавця. Відсутність палива або його недостатній рівень свідчить про забруднення клапана кришки камери поплавця. Промийте і продміть клапан. Він повинен переміщатися вільно. Так само як і сам поплавок. Для регулювання поплавця зніміть кришку і прокладку карбюратора і переверніть його. Якщо поплавець змістився в сторону щодо відбитка стінок камери (він повинен залишитися на прокладці), проведіть центрівку поплавка, підігнувши язичок. Якщо поплавець пошкоджений або став важчим покладеного, замініть його.
3
Встановіть потрібний рівень палива за допомогою подгиба язичка, який регулює рівень палива. Разом з цим підігніть і обмежувач переміщення поплавка, щоб відрегулювати хід голки клапана. Що з'явилися отвори в поплавці заклейте стійким до бензину клеєм. Пусковий пристрій карбюратора може бути автоматичним або напівавтоматичним, яке промивати немає необхідності. А може бути простим, яке потребує промиванні бензином або ацетоном і в продувке повітрям.
4
Зніміть кришку камери поплавця і прочистіть канали та жиклери стисненим повітрям, а потім промийте їх бензином або ацетоном. Знявши корпус повітряного фільтра, виверніть корпус емульсійного жиклера системи холостого ходу. Іноді для цього доводиться від'єднати що йде до нього провід. При утворився на жиклерах смолянисту речовині очистіть їх від цієї речовини гострим дерев'яним інструментом, змоченим в бензині або ацетоні. Не використовуйте металеві інструменти - вони зашкодять жиклери. Перевірте діафрагму. Якщо вона зношена, замініть її.
5
Перевірте всі з'єднання карбюратора. Негерметичні місця, в яких підсмоктується повітря можна виявити мильною піною. У місці підсосу повітря з'явиться вікно в піні. Негерметичні місця, в яких підтікає паливо виявляються слідами патьоків бензину і по слідах кіптяви. Знайдене місце патьоку палива насухо протріть, щоб більш точно виявити місце витоку. Підтягніть гайки кріплення карбюратора - це допоможе впоратися з більшістю негерметичних. Гайки підтягуйте плавно, уникаючи перекосів фланця. Якщо будь-які витоку не ліквідовувалися, замініть прокладку в місці патьоку або підсосу.
6
Прискорювальний насос також промийте ацетоном або бензином, продміть стисненим повітрям. Проконтролюйте легкість ходу кульки в розпилювачі і деталей діафрагми і важеля. Усуньте заїдання. Перевірте щільність прилягання прокладок і ущільнювачів. Несправні деталі замініть. Перевірте наявність пошкоджень діафрагми економайзера. Повна довжина її штовхача повинна бути не менше встановленої. При необхідності замініть діафрагму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VI1A00DXDNY
Корисна порада
Чи не протирайте деталі карбюратора ворсистої тканиною, щоб уникнути його засоренія.Металліческіе деталі карбюратора промиваються окремо від металевих в чистому бензині.