Як взяти кредит для розвитку малого бізнесу.

Якщо отримати кредит на відкриття бізнесу на практиці майже неможливо, то отримати його на розвиток вже набагато простіше: банки довіряють проектам, що проіснував на ринку хоча б півроку. Для отримання кредит а вам потрібно проаналізувати пропозиції банків, вибрати оптимальне і зібрати пакет документів, необхідний даним банком.
Інструкція
1
Визначтеся, для чого саме вам потрібен кредит . Зазвичай розвиток бізнесу передбачає одну з наступних цілей: розширення виробництва, модернізація, купівля товару чи обладнання, поповнення оборотних коштів. Якщо вам потрібно до одного мільйона рублів, такий кредит ви зможете отримати без застави. Кредити на великі суми банки зазвичай видають під заставу нерухомості, обладнання або товару. Подумайте, що ви можете закласти при необхідності.
2
Для того, щоб надати вам кредит , банку необхідно упевнитися, що ви платоспроможні і будете тільки рости. Тому підготуйте і подайте в банк такі документи: 1. нотаріально завірені юридичні документи вашої компанії (або документи індивідуального підприємця); 2. бухгалтерську звітність; 3. заяву про надання кредит а (за формою банку); 4. документи про фінансовий стан бізнесу (виписки з рахунків, договорів, накладних тощо.); 5. документи про самому бізнесі (договори, технічні умови, бізнес-план).
3
Приділіть якомога більше уваги збирати документи, особливо бізнес-планом. У багатьох випадках банки відмовляють у кредит ах саме тому, що компанії не в змозі належним чином проаналізувати своє поточне становище і дати чітку відповідь про подальший розвиток. У вашому бізнес-плані має бути відображений не тільки шлях успішного розвитку бізнесу, а й можливі ризики та стратегії виходу з кризових ситуацій. Підготуйтеся до переговорів зі співробітниками банку.
4
Протягом певного часу банк буде розглядати подані документи. У деяких випадках він може запросити щось ще крім перерахованого вище. Тому подайте кілька пакетів документів в різні банки - якийсь із них може розглянути вашу заявку швидше і швидше дати кредит . Після того, як рішення про видачу кредит а прийнято, оформіть з банком кредит ний договір.