Як загартовувати немовляти.

Загартовування немовляти - це, перш за все, регулярне купання, щоденний масаж і часті тривалі прогулянки. Також рекомендуються повітряні ванни - періодично малюк повинен по кілька хвилин перебувати вдома або навіть на ліжечку в саду (влітку) без одежинки і підгузників.

Вам знадобиться

- ванночка; - глечик або кухлик; - термометр для води; - мочалка; - масажні масло; - коляска, закрита від прямих сонячних променів.

Інструкція
1

Для купання новонародженого потрібна спеціальна дитяча ванночка (краще - з сидінням-горочкой), ковшик або глечик для ополіскування, термометр для води і м'яка рукавичка-мочалка. Мити дитину найкраще в один і той же час, перед одним з вечірніх годувань. Температура води повинна становити 36 - 37 градусів.

2

Масаж слід проводити в провітрюваному приміщенні, поклавши дитину на тверду, неслизьку, теплу поверхню. Краще не робити масаж перед сном. Процедуру слід проводити не раніше, ніж через 20 - 30 хвилин після чергового годування, але не безпосередньо перед годуванням, бо вправи підсилюють апетит, а голодна дитина вимагатиме припинити заняття. Руки дорослого, який проводить сеанс масажу, повинні бути теплими; можна змазати їх спеціальним маслом або кремом. Оздоровчий масаж складається з погладжувань, розтирань, разминаний і вібрацій-лупцювання. Вправи проводяться знизу вгору, від п'ят до маківки грудничка. Животик слід масажувати за годинниковою стрілкою. Кожне вправи можна повторювати парна кількість разів (краще кратне чотирьом) для виховання почуття ритму.

3

Тривалість прогулянок рекомендується поступово збільшувати. Свіже повітря діє на дитину заспокійливо, стабілізується робота багатьох органів і систем, підвищуються захисні сили організму, поліпшуються обмінні процеси. Під впливом сонячного світла у крихти виробляється вітамін D, важливий для профілактики рахіту. У теплу пору року треба одягати дитину легко, щоб під час прогулянки він не перегрівся. При цьому дитина в колясці повинен бути захищений від прямих сонячних променів. У холодну пору року прогулянки можна здійснювати до температури -5 градусів. При сильному вітрі, тумані або морозі краще влаштовувати "прогулянку" вдома при відкритих вікнах.