Як організувати домашній дитячий садок: корисні ідеї.

В даний час існує гостра проблема нестачі дитячих садів . Муніципальних дошкільних закладів не вистачає, щоб здійснити організовану підготовку дітей дошкільного віку до школи. У такій ситуації домашні дитячі садки можуть розвантажити черги у дошкільні заклади.
Інструкція
1
Насамперед, необхідно знайти стартовий капітал. Це можуть бути як особисті накопичення, так і банківський кредит. Його має вистачити до передбачуваного прибутку.
2
Потрібно ретельно продумати перелік надаваних послуг. Це можуть бути як організація повноцінного перебування дітей протягом усього дня, так і групи тимчасового перебування (2 - 4 години). Крім цього, дуже важливо визначитися з навчальною програмою для дошкільнят. Від цього залежатиме оплата батьків за послуги. Всі організаційні моменти слід зафіксувати в документах (договір з батьками, правила і т.д.).
3
Для організації домашнього дитячого саду дуже важливий підбір приміщення. Воно повинно бути досить просторим для дітей, що забезпечить їм оптимальний руховий режим. Це може бути квартира або котедж. Крім того, приміщення має бути теплим, прийнятним з точки зору дотримання гігієни. Приміщення домашнього садка обов'язково має передбачати зони відпочинку дітей, навчальну зону, зону для прийому їжі.
4
Для забезпечення якісної організації навчальної діяльності необхідно придбання різноманітних методичних і дидактичних посібників. Важливим є підбір іграшок. Вони повинні бути виконані з якісних матеріалів, не бути токсичними. Особливу увагу потрібно звернути на колір іграшок. Він не повинен бути отруйних відтінків. Допустимі тільки природні кольори. Іграшки для дітей дошкільного віку не повинні бути травмонебезпечними. Необхідно своєчасно замінювати прийшли в непридатність іграшки.
5
Велике значення має підбір персоналу. Бажано, щоб педагоги, які працюватимуть з дітьми, мали дошкільну освіту. Педагогу, орієнтованому на школярів, буде складно перебудуватися на дітей дошкільного віку. Він не буде знати всієї специфіки роботи з малюками. Крім педагогів, необхідно підібрати обслуговуючий персонал. Залежно від наданих послуг, це можуть бути кухар, прибиральник приміщень та ін.
6
Дуже серйозно слід поставитися до організації харчування дошкільнят. Якщо передбачається короткочасне перебування дітей, то достатньо буде одноразового прийому їжі (наприклад, сік і булочка). При знаходженні дітей у дитячому садку весь день, слід передбачити сніданок, обід, полуденок і вечерю. Припустимо об'єднання полудня і вечері. На якість продуктів також слід звернути особливу увагу.