Як виховувати примхливу дитину.

Усі батьки знають, що вередувати може кожна дитина, навіть самий тихий і вихований. Наприклад, якщо малюк голодний, хоче спати, втомився або ж захворів. Але насправді всі ці причини лише поверхневі, а справжні капризи приховують в собі куди більш серйозні причини. «Корінь» криється в родині, в якій виховують дитини . Щоб правильно виховати капризулю, необхідно зрозуміти, в чому помиляються батьки, на що малюк відповідає капризами, і в підсумку домогтися того, щоб щасливі були обидві сторони.
Вам знадобиться
  • - улюблені іграшки дитини
Інструкція
1
Чи не забороняйте дитині все підряд. Безумовно, він повинен знати і розуміти слово «не можна». Але таких «не можна» має бути лише декілька, найнеобхідніших. Якщо дитині все постійно забороняти - у результаті він почне протестувати і робити все навпаки спеціально. Забороняйте те, що дійсно небезпечно для нього, його здоров'я і життя.
2
Не дозволяйте дитині все підряд. Багатьом відома японська модель виховання дітей, при якій дитині до певного віку дозволяється все. Але дитина повинна знати, що можна, а що не можна. Так як він є членом суспільства - дитина з дитинства повинен рахуватися з думкою і почуттями інших людей. Інакше дитина може вирости егоїстом.
3
Підтримуйте гармонію в сімейних стосунках. Дуже часто капризи дитини є відображенням внутрісімейної обстановки. Малюк росте в обстановці постійної лайки і сварок, природно, його психіка від цього страждає. Принаймні, намагайтеся не сваритися і не з'ясовувати стосунки у присутності дитини .
4
Намагайтеся почути свого дитини . Постарайтеся зрозуміти, що хоче донести до вас дитина, вередуючи. Можливо, за капризами варто щось більш серйозне. Наприклад, серйозна хвороба нервової системи. Спостерігайте за станом чада навіть після того, як капризи закінчилися. Не виключено, що слід відвідати лікаря.
5
Вчіть дитини виражати свої почуття словесно, не вдаючись до примх і криків. Для цього добре послужить власний приклад. Частіше намагайтеся в присутності дитини говорити про те, що ви відчуваєте. Можна організувати театр за участю улюблених іграшок малюка, які будуть розповідати один одному про свої почуття і про те, як потрібно поводитися в суспільстві. Як правило, діти часто прислухаються до порад своїх іграшкових друзів.
6
Обговоріть з рідними та близькими єдину виховну методику. Тобто, якщо один з членів сім'ї що-небудь забороняє дитині, то решта також повинні це забороняти. Дуже часто діти вередують, якщо, наприклад, мама забороняє щось дитині, а тато те ж саме - дозволяє.
7
Якщо дитина розкапризувався в громадському місці, а заспокоїти його так і не вдалося, спокійно візьміть малюка на руки і відійдіть кудись в менш людне місце. Спокійно поговоріть з дитиною. Дозвольте йому висловитися і заспокоїтися. Поясніть, що ви розумієте його почуття, але зараз не можете дати йому те, чого він хоче (наприклад, якщо істерика влаштована з приводу нової іграшки з магазину).
Зверніть увагу
Дуже важливо не плутати капризи малюка з його бажанням досліджувати світ або робити що-небудь самостійно. Буває, що дитина хоче їсти ложкою сам, але батьки забирають ложку, бо малюк не вміє поки акуратно їсти самостійно. Починається істерика. Але з іншого боку, як же дитина тоді навчиться їсти сам? Таких прикладів багато. Дозволяйте дитині досліджувати світ навколо нього, направляйте його, а не забороняйте. Якщо необхідно, ви можете лише підстрахувати його.
Корисна порада
Коли дитина вередує, завжди розмовляйте з ним спокійно і неголосно. Ніколи не кричіть на малюка і тим більше не бийте його під час примх. Це ще не допомогло жодному батькові чи впоратися з капризами.