Як прищепити дитині любов до книг.

Сучасного дитини практично неможливо побачити за читанням книг. І не дивно. Комп'ютер і телевізор повністю захоплюють його увагу. Батьки роблять спроби прищепити дитині любов до книгам , але безрезультатно. Відбувається так по причині того, що було упущено час, адже привчати дітей до читання потрібно в ранньому віці.
Вам знадобиться
  • - книги;
  • - кубики з буквами.
Інструкція
1
Дитина повинна мати до книгам вільний доступ. Не забороняйте своєму малюку грати з ними, гризти і малювати каракулі. Зовсім маленькі діти проявляють і розвивають любов до книгам саме так.
2
Придбайте кубики, магніти, наклейки з різними варіантами букв. З букв складайте склади з складів слова. Коли проходите повз вивісок і плакатів, просите дитини назвати знайомі букви або прочитати слово. Це формує інтерес до книгам .
3
Діти люблять переймати поведінку дорослих, тому покажіть особистим прикладом любов до читання. Якщо дитина бачить своїх батьків з книгою в руках, то і він, ймовірно, проявить цікавість.
4
Купуйте книги разом з дитиною. Помічено, що багато підлітків відчувають неприязнь до читання тільки з причини того, що книга була обрана без урахування його бажань. Вона йому просто нецікава. Надайте право вибору синові або дочці. Однак поставте умову, що на кожну книжку, яку він придбає сам, буде прочитана одна книгу з вашого списку.
5
Домовтеся про винагороду, яке чадо отримає після прочитання тієї чи іншої літератури. Природа людини така, що він буде робити те, що в підсумку принесе йому задоволення. Наприклад, за обумовлений текст пообіцяйте продовжити час за комп'ютером, пізніше лягти спати і пр. Щоб переконатися в тому, що дитина дійсно виконав завдання, попросіть переказати прочитане.
6
Уява дитини розвивається як вдень, так і вночі. Тому перед сном завжди читайте йому книгу. Це можуть бути казки або добрі історії, які запустять процеси підсвідомого творчості у сні. При цьому читати книги перед сном можна з дітьми будь-якого віку. Даний ритуал не тільки принесе задоволення, але і дозволить налагодити стосунки. Незабаром для дитини книга стане кращим другом.