Як відучити кошеня дерти шпалери.

побилися вихованцем меблі і стіни приносять чимало клопоту господарям. Некрасиві клапті поролону, що стирчать з улюбленого дивана, і віддерти на самому видному місці шпалери доводиться нескінченно маскувати, а то й зовсім робити незапланований ремонт.
Інструкція
1
Точити кігті - звична справа для представників сімейства котячих. Інша справа, що на вулиці вони із задоволенням обдирають стовбури дерев, а от вдома воліють пошкребти стіни. І якщо раніше заради котячої примхи доводилося ламати голову над тим, де б спиляти і куди прилаштувати в будинку невелике колоду або дошку, то тепер можна придбати спеціальну когтеточку в зоомагазині. Тим більше, що їх розміри і дизайн настільки різноманітні, що вписуються в будь-який інтер'єр. Якщо кошеня продовжує час від часу дерти шпалери , прикрийте «заборонені» місця когтеточку або дошкою. При необхідності придбайте кілька штук для збереження своїх нервів і краси інтер'єру.
2
Буває так, що в міру дорослішання кошеня навіть не звертає уваги на когтеточку і наполегливо продовжує дерти шпалери . Щоб його відучити, обчисліть улюблені містечка вашого хулігана і розпорошите на них який-небудь аерозоль: освіжувач повітря, дезодорант і т.д. Кошеня відразу відчує сторонній запах і перестане обдирати цю територію. Для «закріплення» нанесіть пару крапель валер'янки на куплену когтеточку. Ефект не змусить себе чекати.
3
Якщо ви побачили, що кошеня точить кігті об стіну, ні в якому разі не кидайте в нього тапком і вже тим більше не бийте. Кошеня може затаїти образу і обов'язково помститься, навіть якщо з цього моменту пройде не один день. Звичайно, просто милуватися на те, як цей "пухнастик" розправляється з ремонтом безглуздо. Якщо в будинку є пульверизатор, наповніть його водою і розпорошите на кошеня саме тоді, коли він підкрадеться до шпалер. Або злегка хлопніть в долоні, але не занадто дзвінко. А всякий раз, коли він вибере для своїх цілей когтеточку, похваліть його і погладьте. Чи не розпилюйте воду і не галасуйте без видимої причини, щоб кіт не виріс полохливим або мстивим.