Як перестати скрипіти зубами.

Бруксизм, або скрип зубами ночами, - явище досить поширене. Причому зустрічається воно частіше у дітей: приблизно кожна третя дитина скрипить зубами . В народі існує думка, що скрип зубів - вірна ознака наявності глистів. Але вчені не такі однозначні в своїх судженнях, вони виділяють кілька причин бруксизма, серед яких найбільш часто згадуються спадкову схильність, порушення глибини сну, аномалії прикусу верхньої або нижньої щелепи, постійне занепокоєння, стресовий стан, збудження перед сном. Медики, у свою чергу, стверджують, що від цього неприємного явища можна позбутися.
Інструкція
1
Задіюйте жувальну мускулатуру перед сном в повній мірі: гризіть яблуко, морква або горіхи. Натреновані м'язи менше схильні до мимовільного нічному скороченню. Деякі вчені радять перед сном робити теплі компреси на область щелепи, так як гарячий компрес знімає напругу жувальної мускулатури.
2
Оскільки до нічному скрежету зубами часто призводить стрес і нервове перенапруження, необхідно постаратися позбутися їх. Пам'ятайте, що антистресові заходи, такі як раціональне харчування, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, розслаблюючі ванни перед сном, розумне чергування праці та відпочинку, здатні позбавити вас від бруксизма.
3
Постарайтеся виключити зі свого раціону шоколад, напої, що містять кофеїн, уникайте вживання алкоголю, чи не жуйте постійно жуйку.
4
Деякі стоматологи рекомендують своїм пацієнтам використовувати спеціальні пристосування на зразок боксерських кап, які вставляються в рот і перешкоджають виникненню зубного скреготу.
5
Багато лікарів радять протягом дня тримати щелепи в розімкнутому стані. Вони вважають, що зуби повинні замикатися тільки під час прийому їжі. В інший час необхідно виробити звичку не змикати зуби, яка несвідомо працює і в нічний час.
6
Пам'ятайте, що якого-небудь універсального засобу від бруксизма немає. Необхідно проконсультуватися з фахівцем з приводу застосування кожного з них. Для дітей дошкільного віку не потрібно будь-якого втручання. Просто постарайтеся не піддавати дитину стресам перед сном, давайте йому достатню кількість рідини, попросіть стоматолога ретельно оглянути ротову порожнину вашого чада, щоб виключити наявність якого-небудь захворювання.