Як лікувати грижі спини. Як вилікувати грижу диска.

Суть грижі спини в тому, що як і у будь-якого іншого виду гриж, відбувається витончення оболонки міжхребцевого диска, вміст якого випинається назовні, в порожнину хребетного стовпа. Новоутворена грижа тисне на нервові закінчення, в результаті чого виникає нестерпний біль.
Інструкція
1
При міжхребцевої грижі спочатку біль з'являється тільки після сильних фізичних навантажень. Якщо грижу не лікувати, то через деякий час навіть незначний поворот тулуба супроводжуватиметься значним болем. У людей, які страждають на цю недугу, відбувається уповільнення нервових імпульсів, що призводить порушення чутливості кінцівок і порушення стану шкіри.
2
На початкових стадіях міжхребцевої грижі полегшення може принести лежаче положення з піднятими ногами. У такому положенні відбувається розслаблення м'язів і зв'язок. Зазвичай лікар призначає постільний режим на кілька місяців, разом з цим хворому необхідно приймати знеболюючі препарати.
3
В деяких випадках при лікуванні грижі спини вдаються до витягування хребта. При такій процедурі міжхребцевий диск має можливість повернутися на місце. Цей метод досить старий і перевірений, він відноситься до техніки мануальної терапії. Якщо процедуру витягування виконує професіонал, то ви зможете відчути миттєве зменшення болю.
4
Якщо медикаментозне та мануальное лікування виявляється неефективним, вдаються до хірургічного втручання. Під місцевою або загальною анестезією хворому роблять кілька проколів і видаляють защемлений диск. Після операції хребці легко зростаються між собою. Звичайно, в перший час руху стають дещо обмеженими. Період реабілітації становить, як правило, 3-4 місяці.
5
Щоб запобігти утворенню міжхребцевої грижі , необхідно стежити за поставою, чи не сутулитися, чи не перебувати довго в одному положенні. Часта зміна пози дає можливість хребетним дискам періодично розслаблятися. Крім того, не нехтуйте вправами по зміцненню м'язів спини, адже саме вони здатні підтримати хребет у здоровому стані.
Зверніть увагу
Такий діагноз, як грижа спини, є найважчим ускладненням остеохондрозу хребта. Крім найсильнішої болю, вона часто супроводжується парезом (знесиленням рухової функції) або повним паралічем м'язів ніг, порушеннями в роботі внутрішніх органів.
Корисна порада
Ці методи дозволяють визначити точне місце розташування грижі, її розміри і ставлення до спинного мозку і нервам. Лікування міжхребцевих гриж комплексне і залежить від стадії хвороби і наявності ускладнень. Біль в спині при грижі міжхребцевого диска в більшості випадків усувають лікарськими препаратами з знеболюючим і протизапальну дію.