Як клеїти шпалери на штукатурку. клеїти штукатурку.

Кожна людина, затеявший ремонт, стикається з питанням: як правильно поклеїти шпалери ? Якщо ви робите ремонт своїми силами, то віднестися до обробки стін слід з особливою увагою, адже від якості виконання робіт буде залежати вигляд вашого житла. Особливо важливо знати, як клеїти шпалери на специфічні поверхні, наприклад, на оштукатурені стіни.
Вам знадобиться
  • Схил, будівельний рівень, лінійка, ніж, ножиці, кисть, губка, щітка, ємність для клею, шпатель, шпаклівка, гіпс, марля
Інструкція
1
Підготуйте інструменти і матеріали для поклейки шпалер. Вам знадобляться схил, будівельний рівень, лінійка або метр, гострий ніж, ножиці, чисті ганчірки. Для зручності нанесення клею на шпалери бажано використовувати спеціальну широку кисть. Не обійтися також без губки, щітки та ємності для клею.
2
Підготуйте стіни під поклейку. Після підготовки поверхня повинна бути сухою і гладкою. Для початку видаліть шар колишніх шпалер, якщо вони є. Щоб не відірвати при цьому частина штукатурки, попередньо змочіть старі шпалери теплою водою і залиште на деякий час. Потім за допомогою залізної щітки або шпателя очистіть стіну від старих шпалер, здійснюючи руху зверху вниз.
3
Очищену від старих шпалер поверхню промийте чистою водою і огляньте, щоб перевірити стіни на наявність тріщин. Якщо щілини виявлені, їх слід замазати шпаклівкою. Для обробки цвілі або грибка використовуйте спеціальні засоби. Оброблену поверхню стіни просушіть.
4
Для підготовки стіни з сухої штукатурки використовуйте гіпсовий розчин, яким слід зашпатлевать стики плит. Потім стики оклейте марлею і вдруге зашпатлюйте. Після висихання оброблені місця зачистите наждачним папером. Якщо на поверхні стіни маються капелюшки від цвяхів або саморізів, утопите їх вглиб стіни, зашпатлюйте поглиблення, просушіть і також відшліфуйте наждачним папером.
5
Підготуйте клей для шпалер. Вибір клею, насамперед, залежатиме не від характеру поверхні, а від виду шпалер, які ви маєте намір використовувати. Нерідко на рулонах шпалер є інструкція з поклейки та рекомендації щодо вибору клеїть. Загальні рекомендації з приготування клею такі: всипте порошок в холодну воду, інтенсивно перемішайте, залиште на кілька хвилин, після чого знову перемешайте.Технологія поклейки шпалер на обштукатурену стіну практично нічим не відрізняється від обклеювання інших поверхонь. Головне при роботі - дотримувати акуратність і чистоту.
За допомогою шпалер можна обклеїти практично будь-яку поверхню. Однак щоб результат вийшов відмінним, врахуйте, що поверхня для обклеювання повинна бути обов'язково сухий, чистою, рівною, стійкою і всмоктуючою.
Вам знадобиться
  • - грунтовка;
  • - шпаклівка;
  • - шпатель;
  • - шпалери;
  • - шпалерний клей;
  • - ніж для різання паперу.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся обклеїти обштукатурену поверхню шпалерами, то попередньо проведіть невеликий експеримент з плівкою. Приклейте шматок поліетиленової плівки скотчем до стіни і залиште на ніч. Вологість проявиться у вигляді конденсату на плівці. Якщо він з'явиться, то поверхню необхідно просушити.
2
Далі перевірте міцність поверхні для обклеювання шпалерами. Проведіть будь-яким гострим предметом: ножем, викруткою або цвяхом. З поверхні нічого не повинно відвалюватися. Від подряпини не повинні з'являтися тріщини.
3
При необхідності видаліть стару штукатурку . Поверхня додатково зміцните спеціальною ґрунтовкою. Закладіть шпаклівкою всі отвори, щілини і тріщини, зачистите наждачним папером і прогрунтуйте ще раз. Після того як стіна просохне, приступайте до наклейки шпалер.
4
Якщо стіни у вашій квартирі проблемні: стара штукатурка, тріщини, вибоїни, то краще зупинити свій вибір на флізелінових шпалерах. Вони допоможуть приховати дефекти стін. Крім того, їх досить легко наклеювати, достатньо лише намазати клеєм стіну.
5
Якщо в будинку є тварина або маленька дитина, виберіть скло шпалери, так як вони вважаються екологічно чистим і гіпоалергенним матеріалом. На них не розвиваються цвіль, грибок і бактерії. Крім тог, ці шпалери не потрібно міняти, якщо вам захочеться змінити обстановку і зробити ремонт, буде досить просто їх перефарбувати.
6
Хороший варіант оновити оштукатурені стіни - використовувати «рідкі» шпалери. Вони являють собою порошкоподібну суміш, виготовлену на основі целюлози та змішану із найрізноманітнішими добавками, які надають «рідким» шпалерам текстуру і колір.
7
Порошок з пакету висипте в ємність, залийте звичайною водою з-під крана (пропорції виробники вказують на пакеті), ретельно розмішайте до однорідної маси. Потім склад нанесіть на стіну шпателем. Після висихання (від 12 до 72 годин) на стіні з'явиться фактурний шар. Для надійності покрийте його акриловим лаком.