Як підібрати колір будинку.

Колір стін і підлоги впливає не тільки на формування стилю будинку. Він може скорегувати форму і розміри кімнат, створити робочу або розслаблюючу атмосферу і надати дію на настрій мешканців будинку.
Інструкція
1
Вибирайте колір для кожного приміщення в будинку окремо. Але в той же час тримаєте в голові цільний образ житла - стиль і колірне рішення кімнат повинні «перегукуватися» хоча б за рахунок непомітних на перший погляд деталей.
2
Підбираючи колір, враховуйте розмір приміщення. Якщо ви хочете його візуально змінити, в маленьких кімнатах наклейте шпалери світлі, переважно холодних відтінків. Вони створять відчуття свободи і відкритості. І навпаки, глибокі теплі тони внесуть бракуючий затишок в просторі зали. Використовуючи цей принцип, можна кілька «виправити» неправильну форму кімнати, наприклад, занадто витягнуту. Для цього на довгі стіни наклейте шпалери або покладіть фарбу більш темного відтінку, ніж на короткі, зберігаючи при цьому єдність колірної гами. Також візуально скоротити розмір стіни допоможуть шпалери з великим помітним малюнком.
3
Вибір кольору залежить і від того, яку функцію виконує та чи інша кімната в будинку. Вважається, що яскраві теплі відтінки привертають увагу, сприяють тому, що людина мобілізує сили. Правда, діє такий «стимулятор» недовго, і за сплеском активності послідує почуття втоми від яскравих плям. Прохолодні пастельні тони, навпаки, стануть непомітним фоном, який дозволить комфортно і стабільно працювати в такому приміщенні досить тривалий час. Складні кольору в пастельній гамі (бузкові, морської хвилі) допоможуть відновити почуття гармонії і розслабитися. Нерозривно пов'язаний з цим чинником і темперамент людини, яка буде жити в кімнаті. Навряд чи тихому флегматику припаде до душі яскраво-червона спальня з принтами в стилі поп-арт на стінах.
4
Не забудьте продумати поєднання кольору стін в будинку з кольором меблів. Вони повинні знаходитися в одній гамі, але не збігатися повністю, інакше інтер'єр буде зайво одноманітним. Також враховуйте вплив обстановки кімнати на сприйняття основного кольору. Так, наприклад, помаранчевий і бордовий кольори, що вважаються активними, в поєднанні з м'якими меблями у східному стилі, великою кількістю подушок і драпіровок створять атмосферу абсолютної розслабленості й умиротворення.
5
Визначте, чи будете ви оформляти приміщення, використовуючи одну колірну гаму, або візьмете декілька. Якщо ви вибрали відтінки одного кольору, різноманітьте обстановку за рахунок різної його насиченості. При використанні близьких один до одного тонів переконайтеся в тому, що вони поєднуються. У цьому вам допоможе колірне коло (його можна знайти в інтернеті). Впишіть в нього рівносторонній трикутник. Вершини фігури будуть вказувати на кольори, які можна поєднувати.
6
Не позбавляйте себе можливості поекспериментувати. Іноді порушення всіх рекомендацій дає несподівано хороший результат.