Як замінити розбите скло.

Розбите скло у квартирі здатне зіпсувати настрій надовго. Якщо така неприємність трапилася з вами, не варто відразу телефонувати у житлову контору і замовляти майстра. Дуже часто провести заміну тріснутого або повністю розбитого скла ви зможете самостійно. Втім, одного бажання для такого ремонту буде мало, знадобляться деякі інструменти і практичні навики.
Вам знадобиться
  • Рукавички, плоскогубці, долото, молоток, металеві штифти, шпаклівка, картон
Інструкція
1
Одягніть захисні рукавички, щоб убезпечити руки від порізів. Заклейте тріснуте скло липкою стрічкою навхрест - це не дасть осколкам обсипатися і розлетітися. Вийміть шматки скла з рами, дотримуючись акуратність. Особливо уважно поставтеся до дрібних осколків, деякі з яких могли розлетітися по сторонам.
2
Ретельно обробіть віконну раму. Приберіть з рами стару шпаклівку, використовуючи долото. Колишні штифти, які утримували скло, приберіть за допомогою плоскогубців. Місце кріплення скла має бути повністю очищено.
3
Виміряйте поглиблення вікна в декількох точках по його периметру. Вам буде потрібно скло, яке має бути за розміром на 3 мм менше, ніж поглиблення. Для зручності і більшої точності при розрахунках використовуйте вирізаний з картону шаблон. Цей шаблон візьміть з собою в майстерню, де ви будете замовляти нове скло.
4
Переконайтеся, що придбане нове скло ідеально підходить за місцем. Нанесіть невеликий шар шпаклівки в поглиблення, наявні на рамі. З боків вставте кілька зубочисток або сірників. Скло акуратно встановіть на сірники. Встановлюйте скло м'яко, натискаючи лише з боків полотна. Опускайте скло в поглиблення на рамі, поки шпаклівка не видаючи назовні.
5
Приблизно через кожні 25-30 см встановіть в раму нові штифти. Зайву шпаклівку видаліть з паза шпателем або ножем. А от зовні (навколо рами) додайте більше віконної замазки. Розгладьте її пальцями і заштовхайте шпателем в поглиблення. Створіть валик з шпаклівки, зробивши його скошеним під кутом 45 градусів. Надлишки шпаклівки подрежьте шпателем, щоб надати всієї конструкції гладкий і бездоганний зовнішній вигляд. Дайте шпаклівці висохнути.
6
Підготовлене таким чином вікно з новим склом слід покрити фарбою в місцях нанесення шпаклівки. Перш ніж фарбувати свіжу шпаклівку, почекайте приблизно два тижні. Починаючи фарбування, нанесіть трохи фарби на скло (це не дозволить волозі потрапити на раму). Надлишки фарби потім видаліть.