Як замінити лічильник електроенергії.

Системи обліку електроенергії зобов'язані бути в кожній квартирі, будинку, або нежитловому приміщенні. Якщо ваш будинок недавно зданий в експлуатацію то вам турбується не про що, адже електро лічильники встановлені нового зразка. Але, а якщо ви засіли в квартиру десь 15-20 років тому, то відповідно прилад обліку енергії у вас старий і потребує заміни. Яким чином організувати заміну лічильника читайте нижче.
Інструкція
1
В першу чергу, перед заміною старого обладнання на нове, потрібно придбати прилад обліку енергії. У великій кількості вони представлені в магазинах, що торгують електротоварами. Лічильники бувають декількох типів - індивідуальні квартирні і загальнобудинкові, і діляться на електронні та механічні. Якщо ви власник житла в багатоквартирному будинку то вам потрібен перший тип електроприладу, якщо живете в окремому будинку то другий.
2
Все лічильники повинні бути сертифіковані і ліцензовані. Такі документи продавець повинен передати вам після того як ви купили прилад. Якщо їх не буде, то його не ставитимуть на облік в електромережах.
3
Після покупки зверніться у відділ з обліку та розподілу електроенергії вашого міста чи район. Там вам потрібно написати заяву про зміну лічильника і постановки його на облік, сплатити державне мито за надання послуги. Після чого ви обговорюєте зі спеціалістів дату і час візиту контролера для перевірки нового обладнання.
4
Зазвичай енергонагляд дає власнику 2-3 дні на установку приладу. Тому до демонтажу старого лічильника ну потрібно приступати якомога раніше. Якщо ви володієте знаннями та вміннями можете самі встановити лічильник, якщо ж ні - викликати електрика
5
Послуги з заміни електроприладів здійснюють різні організації - ЖЕУ, ДЕЗи, енергонагляд, приватні компанії. Відповідно і ціни у них різняться. Обзвонив все, ви зможете знайти більш прийнятний варіант.
6
Після заміни на новий прилад обліку, старий викидати не потрібно, хоча б до приходу контролера. Так як він запише попередні свідчення і нові, після чого справить перерахунок.
7
Коли прийде співробітник електрокомпаніі йому чек про оплату послуги, а так же сертифікаційні документи. Якщо все встановлено згідно з державним галузевим стандартом, то відбудеться опломбування приладу. Це займе буквально 5-10 хвилин. Після чого ваш електролічильник офіційно прийнятий на контроль.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-HY9LT1FFsw