Як зробити активним жорсткий диск. Як зробити жорсткий диск активним.

При купівлі нового жорсткого диска або зміни параметрів старого іноді потрібно здійснити операції, що дозволяють стати його розділах активними. В іншому випадку, ви ризикуєте втратити доступ до операційної системи.
Вам знадобиться
  • - інсталяційний диск Windows або LiveCD.
Інструкція
1
Для початку спробуйте зробити розділ жорсткого диска активним, використовуючи можливості операційної системи. Даний метод був випробуваний на операційних системах Windows XP і Vista, але він також застосуємо до системи Windows Seven. Відкрийте меню «Пуск» і виберіть пункт «Виконати».
2
Введіть у з'явилося поле команду compmgmt.msc. Натисніть кнопку «Ок». Знайдіть у меню «Керування комп'ютером» підпункт «Сховище» і перейдіть до нього. Виберіть пункт «Управління диска ми».
3
Виділіть розділ жорсткого диска (або весь диск), який потрібно зробити активним. У правій колонці даного вікна виберіть пункт «Зробити розділ активним». У випадку з ОС Windows 7 цей пункт буде розташований в меню «Усі завдання». Натисніть кнопку «Ок».
4
У тому випадку, якщо ви не можете отримати доступ до операційної системи, скористайтеся командним рядком для відновлення активного розділу. Запустіть інсталяційний диск Windows Vista (Seven) або LiveCD для Windows XP. Увімкніть підтримку командного рядка і запустіть її.
5
Введіть команду diskpart і натисніть клавішу Enter. Тепер введіть команду list disk, після чого натисніть клавішу Enter. У робочому вікні з'явиться список жорстких дисків, які будуть пронумеровані. Виберіть той розділ, який необхідно зробити активним.
6
Для цього введіть команду select disk 0 або 1, залежно від номера диска . Тепер введіть команду list partition для виведення списку існуючих розділів даного жорсткого диска .
7
Виберіть необхідний розділ, ввівши команду select partition 1 або 2. Щоб зробити цей розділ активним, введіть active. Якщо ви все зробили правильно, то після натискання клавіші Enter повинно з'явитися таке повідомлення: «Розділ позначений як активний». Перезавантажте комп'ютер для перевірки працездатності ОС.