Як зшити пальто. зшити пальто великого розміру.

Мабуть, одним з найбільш витончених і вишуканих предметів одягу, як для чоловіків, так і для жінок, є пальто . На сьогодні існують велика безліч моделей пальто , серед яких найбільш прості варіанти і навпаки, хитромудрі, незвичайні екземпляри. Деякі види вимагають наявність коміра, спеціальних манжетів, блискавок, підкладок і т.д. Їх пошив набагато важче простих прямих моделей без так званих «наворотів». Однак який би варіант не був вами обраний, всі вони при виготовленні вимагають певних знань техніки пошиття.
Вам знадобиться
  • тканина, ножиці, нитки, ґудзики, викрійка.
Інструкція
1
Придбайте тканину, з якої ви вирішили шити пальто , відповідні нитки, ґудзики або блискавку (залежно від вибору), ножиці, булавки, швейну машинку, прасувальну дошку і праска. Виберіть викрійку для пальто . Зробити це можна, переглянувши схеми в інтернеті на відповідних сайтах або в спеціальних журналах крою та шиття. При цьому пам'ятайте, що від вашого вибору буде залежати і тип матеріалу, з якого в подальшому буде виготовлятися пальто .
2
Підготуйте необхідну кількість потрібної тканини. При виборі матеріалу пам'ятайте, що для простого типу пальто добре підходить шерсть, для бушлатів найкраще застосовувати вельвет, а для пошиття френч-котів можна використовувати змішані тканини або габардин.
3
Придбайте тканину для підкладки, якщо обрана вами модель передбачає таку. Як правило, в якості підкладки використовуються легкі матеріали, але бувають і випадки, коли підкладка виконана з того ж матеріалу, що і сам виріб (легкі весняно-літні варіанти верхнього одягу).
4
Візьміть картон або щільний папір і нанесіть на неї креслення викрійки. При цьому необхідно використовувати спеціальну таблицю розмірів, вибираючи в ній показники відповідають вашому зростанню і повноті. Пам'ятайте, що найкраще робити виріб трохи більше, адже під нього завжди можна надіти светр, а в разі якщо пальто буде мало, навряд чи ви зможете надіти його на голе тіло.
5
Виріжте з паперу всі деталі і перенесіть їх на свій матеріал. При цьому не забувайте відступати необхідну довжину для швів. Її враховувати в розмір пальто не варто - вона буде вшита.
6
Виріжте деталі з тканини і ретельно проутюжьте кожну. На матеріалі не повинно бути зайвих вм'ятин, складок або зморшок. Зшийте по черзі, відповідно до інструкції до обраної викрійці, всі деталі вироби. Приміряйте пальто .
В колекціях багатьох модельєрів вже кілька років царює пальто. В моді однотонні пальто з кашеміру, вовни, букле. Пальто робить образ жінки елегантним і витонченим. Ви зможете стати володаркою модної речі без величезних витрат, якщо зшиєте пальто своїми руками. Звичайно, шити його дуже складно, але результат окупиться сторицею.
Вам знадобиться
  • - пальтова тканина;
  • - підкладкова тканина;
  • - нитки в тон;
  • - форма;
  • - кравецькі крейда ;
  • - ножиці;
  • - гудзики;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Підберіть модель в одному з журналів мод. Зніміть мірки і порівняйте їх з доданою таблицею розмірів. Скопіюйте викрійку згідно з вашим розміром. Для цього найкраще скористатися калькою. Розкладіть на рівній поверхні лист з схемою крою, зверху на нього покладете кальку. Номери деталей потрібної вам викрійки вказуються на полях (врахуйте, що колір номера повинен збігатися з кольором ліній викрійки). Перенесіть на папір всю розмітку і написи. Якщо ваша фігура відрізняється від стандартної, то додайте або зменшіть необхідну кількість сантиметрів в проблемній зоні (наприклад, на лінії талії або стегон). Хоча це можна скорегувати і в ході примірки.
2
Тканина складіть удвічі лицьовою стороною всередину. Покладіть викрійку, враховуючи напрям часткової нитки, і обведіть її дрібному. Деталі виріжте, залишаючи припуски на шви по півтора сантиметра по бічних і плечових зрізах, один сантиметр по горловині і три сантиметри по лінії низу.
3
сметочнимі стежками перенесіть на лицьову сторону лінії розмітки, наприклад, середину переду і спинки або місце для кишень.
4
З підкладкової тканини викроїте деталі переду, спинки, рукавів та мішковину кишені. Однак якщо ви шиєте легке пальто, наприклад, з габардину, то можна обійтися і без підкладки.
5
Стачайте виточки. Заутюжьте їх на грудях вгору, а поздовжні - до середини спинки/переду. Виконайте середній шов посередині спинки, залишивши відкритою шліцу. Припуски заутюжьте на ліву сторону спинки. А на правій частині припуск під шліцу заутюжьте на виворітну сторону. Ліву частину отстрочите навскоси, прихопивши припуск під шліцу.
6
Далі стачайте бічні і плечові зрізи. Подборта прострочите з обтачкой по плечових зрізах. Врахуйте, що подборта лацканів повинні бути трохи ширше лацканів поличок, щоб вони не топорщілісь і не задирались догори. Щоб подборта тримали форму, продублюйте їх флізеліном.
7
Стачайте деталі комірця, зріжте припуски близько до шву і зріжте куточки навскоси. Виверніть його на лицьову сторону і вшитої в горловину пальто, вклавши його між пальто, подбортами і обтачкой. Всі деталі сколіть і стачайте. Виверніть на лицьову сторону лацкани. Чисто витачайте і отутюжьте. Виконайте рельєфні шви.
8
Тепер приступайте до пошиття рукавів. Складіть їх навпіл і виконайте шов. Пріспосадіте їх по окату і вшитої в пройму. Пришийте підплічники і приміряйте виріб для того, щоб визначити довжину рукава. Припуск на подгибку низу заутюжьте і підшийте вручну потайними стежками.
9
До кишенях пришийте планки. Мішковину з підкладкової тканини прітачать до Обтачку, залишивши посередині відкритим ділянку, через який згодом виверніть кишеню. Обтачку і підкладку відверніть на лицьову сторону і прітачать до зрізів кишень. Виверніть, приутюжьте і пришити до поличках вручну потайними стежками.
10
Виконайте бічні і плечові зрізи підкладки. Ушийте рукава. Прітачать її до внутрішніх зрізах подбортов і обтачки горловини спинки. Рукава підкладки вкладіть в рукава пальта і пришити потайними стежками.
11
Припуск на подгибку низу відверніть на виворітну сторону пальто, заутюжьте і підшийте потайними стібками вручну. Уздовж шліци і низу підкладку пришийте вручну. Виріб отутюжьте і повісьте на плечики.
12
Позначте на лицьовій стороні пальто місце розташування петель і гудзиків. Петлі обробіть за допомогою спеціальної лапки на швейній машинці. Гострим лезом виріжте отвори. Пришийте гудзики.