Як знайти катети рівнобедреного трикутника.

Знаходження катетів рівнобедреного трикутника - завдання, що вимагає теоретичних знань, просторового і логічного мислення. Не менш важливим є і правильне оформлення рішення.
Вам знадобиться
  • - зошит;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Катет - сторона прямокутного трикутника , що утворює прямий кут. Протилежна прямого кута сторона трикутника називається гіпотенузой.Так як в завданні фігурує поняття "катет", ми можемо зробити висновок, що трикутник - прямоугольний.В питанні так само сказано, що трикутник рівнобедрений. Це означає, що катети дорівнюють. Для вирішення цього типу задач введіть умовні позначення. Позначимо сторони трикутника буквами а, а, в, де а - катети, а в - гіпотенуза. (Див. Рис. 1)
2
Дано: а = ас = 20 (значення вибрано довільно для ілюстрації рішення) Знайти: а
3
Щоб знайти катети рівнобедреного трикутника , використовуйте теорему Піфагора. Вона свідчить, що квадрат гіпотенузи прямокутного трикутника дорівнює сумі квадратів катетів. Формула: а ^ 2 + в ^ 2 = с ^ 2.
4
Рішення: а ^ 2 + а ^ 2 = с ^ 22а ^ 2 = с2 (це перетворення сталося тому, що в нашій конкретній задачі обидва катета рівні) Підставляємо відомі дані: 2а ^ 2 = 400 (400 - це квадрат гіпотенузи) а ^ 2 = 200 (обидві частини рівняння діляться на два) а =? 200 або 10? 2Ответ:? 200
Зверніть увагу
Катети існують тільки в прямокутному трикутнику.
Корисна порада
Верна і теорема, зворотна теоремі Піфагора: якщо квадрат сторони трикутника дорівнює сумі квадратів двох інших його сторін, то цей трикутник прямокутний.