Як навчитися в'язати кофту. Як в'язати кофту з великою горловиною.

В'язання - одне з найпоширеніших жіночих хобі. І це не дивно, адже ви можете не тільки ідеально підібрати собі фасон, колір і склад, але і не помилитеся з розміром. Якщо ви будете в'язати собі кофти, ви істотно заощадите свій бюджет.
Вам знадобиться
  • пряжа;
  • спицы;
  • крючок;
  • ножницы;
  • выкройка.
Інструкція
1
Для в'язання кофти вам необхідно навчитися набирати петлі, в'язати лицьову і виворітну, закривати і збавляти петлі, а також вив'язувати пройми рукавів і горловину. Кофта в'яжеться кількома деталями, які з'єднуються в кінці в'язання.
2
Перш ніж почати в'язання, вам необхідно зробити викрійку. Подивіться журнали мод, каталоги в інтернеті або пройдіться по магазинах. Вам необхідно визначитися з фасоном кофти. Отже, для викрійки вам потрібно зняти мірки з талії та грудей, а також виміряти довжину рукавів і глибину горловини.
3
Дуже красиво виглядають кофти, які починаються з в'язання гумки. Існує величезна кількість різних гумок. Приміром, прості гумки - поперемінно 2 лицьові, 2 виворітні; 1 лицьова, 3 виворітні; 3 лицьові, 3 виворітні і т.д. Складні гумки - англійська, польська, французька, пишна, коса і т.д. Висота гумки може бути будь-яка, але ширину враховуйте виходячи з того, що гумка стиснеться в кілька разів.
4
Після гумки починайте в'язати основне полотно кофти. Ви можете вибрати для в'язання візерунок, який вам сподобається, лицьову або виворітну гладь. Так необхідно в'язати до пройм рукавів. На висоті пройм закрийте 5 крайніх петель з двох сторін, а потім 2 рази по 3 петлі. Продовжуйте в'язати до висоти горловини.
5
Горловина - найскладніша частина кофти, оскільки саме вона надає гарний і ефектний вигляд виробу. Оскільки кофта - звичайнісінька частина гардероба, то вона не має таких певних ознак як светр, пуловер або жилет. Отже, горловина може бути будь-який: кругла, квадратна, V-подібна, з горлом, хомутом і т.д.
6
Рукава потрібно починати в'язати знизу. Обов'язково зробіть гумку, щоб рука не загортався і не обтирався. Цікаво буде виглядати рукав 3/4, але можна зв'язати і звичайний. Викрійка для рукава малюється окремо, а в якості мірок використовуйте діаметр руки в області зап'ястя, ліктя і плеча. Можна набрати петлі для рукава із зшитих попередньо деталей переду і спинки, але в цьому випадку уважно стежте за додатком петель з обох сторін, щоб рукав не вийшла дуже вузьким.
Зверніть увагу
Не потрібно в'язати кофту на розмір більше, оскільки більшість натуральних видів пряжі після прання тягнеться.
Корисна порада
Перед в'язанням зробіть зразок з пряжі, купленої для кофти. Так ви точно розрахуєте все мірки і розміри деталей.