Як добути вогонь у лісі: уроки виживання.

Вогонь необхідний людині в лісі. Якщо у вас буде розпалене багаття, ви завжди зможете висушити одяг, зварити їжу, зігрітися. Тому в рюкзаку кожного справжнього туриста в потаємному клапані завжди лежить загорнутий в непромокальний пакет коробок сірників і суха папір. Втім, вогонь можна добути і ще кількома способами.
Інструкція
1
Приготуйте місце, де буде розведено вогнище. Воно повинно бути закрите від вітру. Найкраще скласти з каміння щось на зразок вогнища, з трьох сторін загороджує майданчик, де будуть горіти дрова. Вниз покладіть сухий папір, поверх неї будиночком складіть суху соснову хвою, тонкі сухі гілочки. Палки товстіший і бревнишкі покладіть поруч, щоб відразу підкласти їх у вогонь, коли він розгориться. Якщо вітер сильний, то матеріал для розпалювання можна скласти між двома колодами.
2
Найпростіший спосіб - використовувати сірники. Сядьте з підвітряного боку, чіркну сірником і піднесіть її до розтопленні, прикриваючи вогник руками. Бажано встигнути підпалити її в декількох місцях. Якщо сірників мало, їх можна розщепити уздовж навпіл, але тоді чиркати такий сірником треба обережно, щоб не зламати її. Замість сірників таким же чином можна розпалити багаття за допомогою запальнички. Якщо є сірники, але немає коробка, то запалити їх можна чиркаючи об скло.
3
Щоб добути вогонь у лісі, можна скористатися лінзою, направивши сонячні промені на сухий папір, мох або соснові голки. Як тільки вони почнуть тліти і з'явиться димок, роздмухайте його злегка, не забираючи сфокусований промінь. Вогонь від лінзи загориться швидше, якщо матеріал для розпалювання буде темного кольору. Якщо немає спеціальної лінзи, дістаньте її з фотоапарата, бінокля або підзорної труби.
4
Скористайтеся для розведення вогню мисливським патроном. Кулю або дріб дістаньте з гільзи, отсипьте половину пороху, замість кулі заткніть гільзу шматком сухої тканини. Цим патроном зарядите свою рушницю і вистрілив у землю. Тліючий шматок тканини вилетить зі ствола, їм і підпаліть підготовлений заздалегідь матеріал для розтоплення.
5
Розвести вогонь можна за допомогою акумулятора. Прикріпіть до його клем два дроти і закоротити їх над приготовленої розпалюванням, облитою бензином. В якості розпалювання можна використовувати тканину, папір, суху траву.
6
Якщо у вас зовсім немає нічого під рукою, висікали вогонь з кременю, який часто валяється під ногами. Ударяйте по ньому металевим предметом, арматурою, направляючи іскри на розпалювальний матеріал. У цьому випадку для розтоплення найкраще підійде розпушена вата, тополиний пух або пух від кульбаб.