Лимонне дерево: Як змусити його плодоносити.

В квартирах іноді можна зустріти лимонні дерева, що ростуть в звичайних горщиках. Ця рослина досить декоративно і прекрасно виглядає і в кімнатах, і в зимових садах. Але багато хто скаржиться, що незважаючи на всі зусилля, лимони, вирощені в кімнатних умовах, не утворюють ні квіток, ні плодів. Одним із способів змусити плодоносити лимон є щеплення ниркою вже плодоносному лимона.
Інструкція
1
Як і для всіх цитрусових, для лимонів найбільш підходящою вважається окуліровка «вічком». Але перед щепленням деревце повинно зміцніти і мати достатньо товстий стовбур і гілки. Потренуйтеся попередньо на інших рослинах - вербі, бузку.
2
Оберіть правильний час для щеплення. Її треба виробляти, коли дерево знаходиться в фазі активного сокоруху, в цей час його кора легко відстає від деревини. Дізнатися, що цей термін прийшов, ви можете по наявності 5-6 молодих листочків на прирості. У тому випадку, якщо кора відстає погано, щеплення, швидше за все, не приживеться.
3
окуліровочний ножем зробіть тонкий зріз нирки з держака плодоносному лимона. Потім зробіть Т-подібний надріз на тому місці, куди ви будете прищеплювати нирку. Відділяючи нирку, тримайте її за черешок листа, чи не торкаючись до зрізу руками.
4
Зворотною стороною окуліровочного ножа, спеціальної металевої платівкою відігніть кору на розрізі і упровадите під неї прищеплюється нирку. Загладьте цієї ж пластиною місце розрізу, приведіть кору в початковий стан.
5
Ретельно виконайте обв'язку, не залишайте щілин, через які може випаровуватися волога. Обв'язка повинна бути досить щільною, щоб забезпечити повне суміщення прищепленої нирки. Можна для цього скористатися липкою стрічкою або пластиром. Щоб підстрахуватися, зробіть щеплення ще 2-3 нирками.
6
Приживаються нирки протягом трьох тижнів. Якщо черешок аркуша біля вічка став жовтіти і потім опал, то ваша щеплення пройшла успішно. Видаліть якісь гілки на відстані 10 см від прищепленої нирки, зніміть пов'язку і видаліть пагони в нижній частині рослини, щоб щеплення розвивалися краще.
Корисна порада
Щоб щеплення пройшла вдало, ви повинні знати декілька хитрощів: використовуйте дуже гострий ніж з абсолютно чистим лезом, на ньому не повинно бути бруду і, особливо, жиру. Крім того, операція не повинна зайняти багато часу, якщо прищепа і підщепа почнуть підсихати, це значно зменшить шанс на успіх щеплення. Навчіться робити щеплення «одним рухом руки».