Як залучити покупця в магазин.

Поява вільного ринку в Росії призвело до підвищення конкуренції між підприємцями. Магазини борються за свого покупця. Щоб бути успішним на цьому терені, потрібно правильно розробити маркетингову концепцію.
Інструкція
1
Перший крок до успішного залученню покупців в магазин - це вибір вдалого розташування. Найкраще розташування для будь-якого магазину - це жваві перехрестя, торгові центри, великі транспортні вузли, такі як вокзал, аеропорт. Таке місце розташування автоматично збільшує потік відвідувачів, що дає магазину значну конкурентну перевагу.
2
Однак вдале розташування магазину - це далеко не все. Навіть якщо потік відвідувачів у вас буде високим, це не означає, що всі вони стануть покупцями. Без об'єктивного аналізу конкурентів, вивчення цільової аудиторії та завоювання лояльності покупців, тобто їх позитивного ставлення жодне торгове підприємство успішним не буде. Останнє - найважливіше в розробці маркетингової стратегії.
3
Лояльність не має нічого спільного з розумом. Вона ґрунтується на емоціях. Що ж на неї впливає? Розпродажі, знижки, рекламні акції привертають покупців лише на короткий проміжок часу. Ціна не формує лояльність. Якщо в магазині приємна атмосфера, ввічливі продавці та консультанти, якісна продукція на полицях, то, незважаючи на те, що ціни можуть бути і вище, ніж у конкурентів, клієнти будуть приходити саме в такий магазин. А також будуть рекомендувати його своїм знайомим і близьким.
4
Якщо ви знаходитесь в центрі міста, то орієнтуйтеся на ділових людей, які постійно в русі, а значить, для них потрібно організувати можливість швидкої покупки необхідного товару. Якщо ж ви розташовані біля великого ринку, то будьте готові до прийому домогосподарок і пенсіонерів.
5
Коли ви визначитеся з цільовою аудиторією, приступайте до формування лояльності. Існує п'ять типів покупців, до кожної з яких потрібно підібрати свій ключік.Потенціальние покупці - це покупці, які ходять в магазини ваших конкурентів. Щоб залучити цей тип покупців, потрібна вивіска, яка приверне їх увагу та нагадає про те, що потрібно зробити покупки. Також для їх залучення добре працює реклама по радіо, телебаченню або в газетах. Одним словом, вам потрібно зробити все, щоб потенційний покупець не пішов до ваших конкурентам.Новие покупці - це цікаві, які були залучені вашої рекламою, але товари в вашому магазині їм не потрібні. Ваше головне завдання - створити позитивний емоційний настрой у такого покупця. Від того, яким буде ваше внутрішнє оздоблення, асортимент, зручність покупки і професіоналізм продавців буде залежати, чи стане новий покупець вашим клієнтом в будущем.Покупателям без особливих переваг, які входять у третю групу, абсолютно все одно, де купувати. Тут зіграє роль те, чи є у вас щось, чого немає у конкурентів. Це можуть бути і дисконтні карти, і широкий асортимент, і грамотні консультації фахівців. Якщо покупець буде отримувати у вас більше, ніж у конкурентів, напевно він стане вашим постійним кліентом.Постоянних клієнтів теж не потрібно залишати без уваги. Тут найкраще застосувати індивідуальний підхід, адже така людина буде рекомендувати ваш магазин іншим людям. Знижки, акції, привітання з Днем народження створюють позитивні емоції, які набагато сильніше раціонального мишленія.І останній тип покупця - це лояльний покупець. Лояльні покупці всім задоволені і рекламують вас всюди, стаючи ходячою безкоштовною рекламою. Таких покупців потрібно пестити і леліяти, щоб маятник їх емоційних переживань НЕ хитнувся в інший бік.
Торгівля з кожним роком стає все важче і важче для засновників магазинів і фірм - через велику конкуренцію дедалі актуальнішою стає проблема залучення покупців, і власники магазинів нерідко ламають голову над тим, як зробити свій магазин привабливіше для відвідувачів, а також над тим, як досягти максимальної конкурентоспроможності свого закладу. Існує ряд прогресивних методик, які дозволять залучити в магазин більше покупців, так як вони перетворюють покупку речей в цікавий і приємний процес.
Інструкція
1
Західні магазини недавно ознайомилися з цікавим нововведенням - інтерактивними вітринами. Встановивши інтерактивну вітрину на свій магазин, ви, безсумнівно, залучите до нього увагу. Найкращим варіантом для цього буде та вітрина, яка дозволить будь-якій людині вибрати на інтерактивному екрані підходящу модель одягу, розглянути каталог вашої фірми, порівняти ціни на товари, дізнатися більше про акції і знижки. Також великою привабливістю для покупців мають тривимірні білборди, що демонструють оригінальну і об'ємну рекламу.
2
Ви зможете серйозно виділитися серед конкурентів, якщо відкриєте онлайн-примірювальну для свого магазину - багато західних магазини одягу мають веб-сайти, на яких будь-яка людина може підібрати різні предмети одягу та аксесуарів з каталогу, поєднати їх і «приміряти» на власну фотографію або тривимірну фігуру манекена.
3
Для того щоб спростити для покупців процес придбання речі, встановіть в магазині настінні сканери, за допомогою яких в будь-який момент покупець зможе дізнатися, скільки коштує та чи інша річ, на якій він не знайшов цінника.
4
Ще одним просунутим методом залучення людей в магазин є «розумні» примірочні - для цього потрібно встановити в примірочних інтерактивну камеру, яка буде показувати людині його вигляд з усіх боків, щоб він міг зрозуміти, як річ виглядає на ньому не тільки спереду, але і ззаду.
5
Сформуйте гнучку цінову політику - часті акції, знижки та дисконтні програми зроблять магазин улюбленим місцем для шопінгу у будь-якої людини.
6
Крім того, щоб магазин був дійсно конкурентоспроможним, розміщуйте його в місці великого скупчення відпочиваючих людей - в центральних районах міста, на жвавих вулицях, поруч з кафе і ресторанами, і особливо, поруч зі станціями метро. Добре, якщо поруч з магазином розташовуватимуться статусні заклади, які також можуть стати привабливим елементом для вашого контингенту - якщо магазин молодіжний, то це може бути недорога кав'ярня, а якщо магазин дорогий, то це може бути дорогою ресторан або клуб.
7
Працюйте над хорошим іміджем магазина, над різноманітністю асортименту та грамотної цінової політикою, і від покупців не буде відбою.