Як приготувати мастику для прикраси торта. мастика з малятка.

Торти, прикрашені мастикою, останнім часом набувають все більшого поширення. Це цілком зрозуміло: мастика дозволяє створювати справжні шедеври, витвори кулінарного мистецтва. Початківці кулінари також можуть спробувати працювати з мастикою. Звичайно, відразу створити шедевр не вийде, але здивувати і порадувати близьких незвичайним тортом цілком можливо.
Вам знадобиться
  • Для молочної мастики:
  • 150 г дитячої молочної суміші;
  • 150 г цукрової пудри;
  • 120 г згущеного молока.
  • Для шоколадної мастики:
  • 90 г білого шоколаду;
  • 90 г маршмеллоу;
  • 2 ст. л. вершків жирністю мінімум 33%;
  • 1 ст. л. лимонного соку;
  • 1 ст. л. коньяку;
  • 250-350 г цукрової пудри.
Інструкція
1
Приготування молочної мастики: Застелите стіл харчовою плівкою або клейонкою.
2
В глибоку миску з широким дном просійте? дитячої молочної суміші і стільки ж цукрової пудри.
3
В середині гірки зробіть поглиблення і влийте згущене молоко. Якщо вам необхідна мастика тільки одного кольору, додайте на цьому етапі необхідний барвник (гелеві барвники можна розвести в горілку чи коньяк) .Тщательно перемішайте ложкою. Коли ложкою заважати стане неможливо, почніть вимішувати руками. Маса буде достатньо липкою.
4
Просійте на стіл, застелений плівкою, що залишилася дитячу суміш і цукрову пудру. Викладіть мастику і вимішуйте доти, поки вона не почне відлипати від рук. Якщо мастика виходить рідкої, додайте однакову кількість суміші і цукрової пудри, просіявши їх.
5
Заберіть мастику в целофан і дайте їй полежати 40-60 хвилин. Після закінчення цього часу можна починати працювати з мастикою. Розгортати мастику слід на стіл, посипати цукровою пудрою і крохмалем. При фарбуванні мастику гелевими або рідкими барвниками, вимісіть її з цукровою пудрою і невеликою кількістю крохмалю.
6
Приготування шоколадної мастікіРастопіте шоколад на водяній бані або в мікрохвильовці. Якщо ви користуєтеся мікрохвильовкою, краще топити шоколад на потужності 600-700W приблизно 1-1,5 хвилини. Через половину часу дістаньте шоколад, перемішайте, знову завантажте сторінку в мікрохвильовку.
7
Коли шоколад повністю розтопиться, додайте маршмеллоу і помістіть в мікрохвильовку на повну потужність приблизно на 1 хвилину: шматочки маршмеллоу повинні збільшитися вдвічі.
8
Дістаньте з мікрохвильовки, влийте вершки, коньяк, лимонний сік і гарненько перемішайте.
9
Просійте в шоколадну суміш 1/3 цукрової пудри, перемішайте ложкою і залиште приблизно на 15 хвилин для охолодження.
10
В ледь теплу суміш поступово просівають пудру, вимішуючи мастику спочатку ложкою, потім руками. Остаточно вимісите мастику на столі, поки вона не почне відлипати від рук.
11
Загорніть мастику в целофан і приберіть в холодильник на 10-12 годин - щоб мастика дозріла.
12
За дві-три години до початку роботи з мастикою дістаньте її з холодильника. Працювати з шоколадною мастикою слід, відщипуючи від неї невеликі шматочки.
Зверніть увагу
Цукрова пудра для мастики повинна бути дрібного помелу, без крупинок. Інакше мастика не вийде гладкою, однорідною, буде рватися. Просівати пудру також потрібно через найдрібніше сіто.Молочная мастика має жовтуватий колір, зробити з неї білосніжний торт НЕ удастся.Помніте: мастика - це цукрова паста, вона в будь-якому випадку буде дуже солодкою. Є її зовсім необов'язково - це, по суті, святкова упаковка для торта.
Корисна порада
З шоколадної мастики виходять відмінні фігурки, можна її використовувати і для ліплення квітів, оскільки вона тонко раскативается.Молочную мастику краще використовувати для обтягування тортів, підходить вона також і для фігурок. А ось для ліплення квітів краще її не використовувати - занадто тонко її розкачати НЕ получітся.Пріготовіть молочну мастику можна з сухого молока, проте тоді вона виходить більш жирної і трохи менш еластичною, працювати з нею важче.