Як визначити групу крові у майбутньої дитини.

Група крові є найважливішою частиною людського життя, яку кожен повинен знати з народження. Саме тому майбутні батьки хвилюються і хочуть знати напевно, якою вона буде.
Інструкція
1
Найчастіше батьки занадто переживають за ще не народжених дітей. Це зрозуміло. Так, буває, дані занепокоєння виходять за рамки пристойності, але іноді вони бувають і обгрунтовані. А саме, більшість батьків хочуть знати зі стовідсотковою впевненістю групу крові свого дитини . По-перше, найпростіший спосіб, це сходити в лікарню. У матері і батька дитини візьмуть кров. Потім скажуть, які у них групи крові і які шанси у дитини отримати таку ж групу.
2
По-друге, всім давно відомо, що батько і дитина має однакову групу крові . Дане схожість підтверджується в сімдесяти-вісімдесяти відсотках випадків. Тому достатньо лише татові відвідати лікарню і здати аналіз крові . Але все ж залишився двадцять-тридцять відсотків дітей у спадок не отримують таку ж групу крові , як у рідного тата, і в зв'язку з внутрішньоутробними хворобами патологічні зміни, які викликають зміни крові , мають зовсім відмінну від батьківської групу.
3
Також можна переглянути таблицю сумісності груп батька і матері. Якщо обоє батьків мають першу групу, то зі стовідсотковою впевненістю можна заявити, що і у дитини буде перша; якщо у когось з батьків перша група, а в іншого друга, або у обох друга, то дитина має шанс рівно на половину отримати першу або другу групу крові . З третьою групою все складніше. Дитина батьків, один з яких має групу крові номер три, отримує одну з чотирьох приблизно в двадцяти п'яти відсотках, але яку саме, ніхто не скаже, так як гарантій ніяких немає.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на резуз-фактор матері. Якщо він негативний, то більше однієї дитини їй народжувати не можна, так як у нього буде патологія. А якщо у батька негативний резуз, а група крові - четверта, то також є ймовірність, що дитина народиться нездоровим.
Група крові дитини - тема, яка хвилює багатьох батьків. З нею пов'язані численні курйози і навіть трагедії. Оцінити, яка група крові може бути у вашої дитини важливо, оскільки існує ймовірність конфлікту по групі крові між мамою дитиною. Як це визначити?
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - ручка;
Інструкція
1
Група крові визначається тим, які типи антигенів (агглютиногенов) є на поверхні еритроцитів. Основних типів антигенів 2 - А і В. Відповідно, на еритроцитах можуть бути або антигени тільки типу А - друга група крові, або тільки типу В - третя група крові, або і А, і В - четверта група, або їх може не бути - перша група.
2
Група крові успадковується за принципом повного і неповного домінування і визначається тим, які гени групи крові є у батьків. Є три види генів групи крові: А - визначає наявність антигену типу А; В - визначає наявність антигену типу В; 0 - визначає відсутність антигенів. У кожної людини таких генів в геномі по 2. При цьому можуть виникнути наступні комбінації: 00. Перша група крові, антигенів на еритроцитах нет.АА або А0. Присутні тільки антигени типу А, група крові - вторая.ВВ або В0. Присутні антигени типу В, третя група крові.АВ. Є антигени обох типів, група крові - четверта.
3
Для того щоб оцінити, яка група крові може бути у вашого малюка, важливо знати, що від кожного з батьків дитині передається по 1 гену групи крові. При цьому виникає 4 можливі комбінації цих генів. Найпростіше це розглянути у вигляді таблиці, в якій верхній рядок містить можливі гени одного з батьків, а лівий стовпець - гени другого батька. Як видно з таблиці, в якій розписаний варіант для пари з четвертої і першою групами крові, не можна однозначно передбачити, яка група буде у малюка.
4
Складіть таку таблицю для вашої пари. Зверніть увагу, що якщо у когось з вас друга чи третя група крові, то необхідно розглянути кілька варіантів комбінацій генів. У таблиці наведені можливі групи крові залежно від генотипу батьків, в дужках вказана група крові.
Зверніть увагу
Якщо існує ймовірність конфлікту матері та плоду по групі крові, то після пологів відразу ж беруть кров новонародженого на аналіз. У разі виявлення конфлікту, можливо, знадобиться лікування.