Як в'язати норвезький візерунок. Норвезький візерунок спицями.

Норвезький узор називають ще жаккардом, в честь імені французького ткача, котрий придумав спосіб імітації ручного в'язання за допомогою в'язальної машини. Жакардове в'язання виглядає дуже незвично і заманливо для очей. Одяг, пов'язана таким узор ом підходить всім: і жінкам, і чоловікам, і особливо дітям.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - кольорові клубки пряжі;
  • - спеціальний наперсток для в'язання.
Інструкція
1
Принцип в'язання норвезького узор а: зв'язавши відповідно до схеми певну кількість петель одного кольору, перехрещують нитка на вивороті з ниткою наступного кольору і в'яжуть новим кольором потрібну кількість петель. При цьому нитки простягають до наступного місця в орнаменті. Існує 4 способи виконання норвезького узор а на в'язаному полотні.
2
1 спосіб. Клітинка на схемі малюнка дорівнює двом рядам в'язання - мотив приймає витягнуту вгору форму. Це значить, що колір змінюється тільки на лицьовій стороні полотна, а на виворітного стороні узор вив'язується так само, як і на лицьовій.
3
2 спосіб. Клітинка на схемі малюнка дорівнює одному ряду - це означає, що колір пряжі слід міняти при в'язанні як на лицьовій, так і на виворітного стороні.
4
3 спосіб. Будь орнамент виділяється не тільки за кольором, але і за фактурою його в'язання на полотні, тобто на тлі панчішної в'язки виконується орнамент хусткової в'язкою, створюючи увігнутість, або, навпаки, на виворітному тлі вив'язати лицьовій гладдю орнамент має опуклу форму. При такому в'язанні клітина на схемі малюнка повинна вив'язувати в два ряди, де по лицьовій стороні в'язання проводитися лицьовими петлями по малюнку зі зміною кольору пряжі узор а, а по виворітного стороні узор вив'язується колір над кольором, але петлі фону виконуються виворітного в'язкою, а петлі узор а - лицьової.
5
4 спосіб. Застосовується при в'язанні пряжею двох кольорів - це фон і малюнок, в'яжеться як двома спицями, так і по колу. Для в'язання фону використовується один колір, для в'язання малюнка - інший. При в'язанні двома спицями клітина в малюнку по висоті дорівнює двом рядам, а при в'язанні по колу, з відсутністю виворітних рядів, клітина по висоті дорівнює одному ряду.
6
Починається в'язання в першому особовому ряду лицьовій в'язкою основною ниткою так, щоб пров'язати тільки ті петлі, які мають колір фону, а петлі самого малюнка знімати не пров'язуючи з розташуванням нитки по виворітного стороні в'язання. У виворітного ряду основною ниткою вив'язуються всі петлі фону виворітного в'язкою і знімаються ті ж петлі узор а з розташуванням робочої нитки перед в'язанням.
7
У другому особовому ряду петлі малюнка пров'язуються лицьової в'язкою, а петлі фону знімати не Провязав. У виворітного ряду виворітного в'язкою вив'язуються петлі малюнка, а петлі фону знімаються непровязаннимі. Тут одна клітинка малюнка пров'язується за 4 ряди з чергуванням 2 рядів основного і 2 рядів оздоблювального кольору.
8
Для правильного приєднання нитки на початку ряду необхідно праву спицю ввести в першу петлю і накинути на спицю нову нитку. Потім пров'яжіть першу петлю, а другу петлю пров'яжіть здвоєною ниткою.
9
При в'язанні орнаменту з великим кольоровим ділянкою не рекомендується протягувати нитку іншого кольору вздовж полотна на виворітного стороні в'язання. Одягаючи готовий виріб, ви будите чіплятися за довгі простягнуті нитки. Краще нитка укласти між петлями. Нитки при зміні кольору треба, перекрещивая, закріплювати на виворітного і лицьової стороні деталі.
10
При перехрещенні ниток конфігурація і розташування кольорових ділянок може бути вертикальними, похилими або зі зміщенням. Техніка завжди залишається однаковою, неробоча нитка в процесі в'язання витягується вільно по виворітного стороні деталі. Пам'ятайте, натяг нитки має бути рівномірним, важливо не затягнути вільно лежачу нитка на виворітного стороні роботи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nPe9DGILHfw