Як зшити кулька.

Текстильні кульки прості у виконанні і в той же час дуже ефектні. М'ячик з різнокольорових клаптиків стане улюбленою іграшкою дитини, а розшитий тасьмою і намистинами мініатюрний кульку прикрасить різдвяну ялину, надавши їй затишний теплий стиль. Існує безліч способів зшити кулька з тканини. В основному, вони укладені в зшиванні декількох однакових за формою елементів, на які ділиться поверхню кулі, а найпримітивніші кульки виходять зі шматочка тканини із скрученими в мішечок краями.
Вам знадобиться
  • - Тканина;
  • - картон;
  • - олівець;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - ножиці;
  • - тасьма;
  • - намистини;
  • - мереживо;
  • - шнур.
Інструкція
1
Підготуйте необхідні для роботи матеріали. Тканина краще вибрати поплотнее - атлас, оксамит, трикотажне полотно. Підберіть клаптики гармонійно поєднаних кольорів. Почати краще з двох контрастних кольорів, щоб не заплутатися при складанні готового виробу.
2
На шматочку картону накресліть рівносторонній трикутник зі стороною 5 см. Сторони трикутника трохи вигніть: від середини кожного боку відступите назовні приблизно 0,3-0,5 см і з'єднайте ці точки з вершинами трикутника плавними дугоподібними лініями. Вийшло лекало деталі кульки.
3
Обведіть лекало олівцем або маркером для тканини і виріжте по чотири деталі двох кольорів. Якщо ви шиєте кульку з більшої кількості кольорів, то викроїте деталі з різних клаптиків, щоб в сумі їх було вісім.
4
Розкладіть деталі по квітам. Зшийте дві деталі різних кольорів. Так само попарно зшийте і інші деталі, щоб у вас вийшло чотири абсолютно однакові двоколірні пари - це важливо, тому що при зшиванні цілого кульки у вас повинні правильно чергуватися два кольори. Шити можна як вручну, декоративним краєобметочних швом (наприклад, «Антверпенским»), так і на швейній машині.
5
Тепер зшийте дві двоколірні пари разом по бічних сторонах, щоб вийшла половинка кульки. Те ж саме зробіть і з двома іншими парами деталей.
6
Вкладіть дві половинки кульки одна в іншу лицьовими сторонами, поєднуючи деталі різних кольорів разом, щоб зберегти малюнок, утворений чергуванням кольорів. Якщо ви зшиваєте деталі вручну краєобметочних швом, то додайте їх, навпаки, виворітними сторонами. Зшийте дві півкулі воєдино, залишивши поза зашитим невелику ділянку.
7
Через отвір наповніть кульку будь-яким м'яким наповнювачем: холофайбером, нарізаним синтепоном, поролоном або шматками ганчірок, надаючи йому круглу форму. Потім зашейте відкриту ділянку вручну.
8
Прикрасьте кульку, нашів на нього стрічечки, тасьму, бісер, наклеївши намистини або інші декоративні елементи. З тонкого шнурка або нитки, складеною в кілька разів, зробіть петельку, за яку можна повісити кульку, і закріпіть її на вершині іграшки.