Як закріпити панелі на стіні.

Останнім часом декоративні стінні панелі стали одним з найбільш популярних матеріалів для внутрішньої обробки стін. Це і зрозуміло. Невисока вартість стінових панелей і простота догляду за цим матеріалом роблять панелі дуже привабливими для споживачів. Облицювання стін панелями є, мабуть, найбільш простим і «чистим» способом обробки приміщення. До того ж, впоратися з такою обробкою може навіть непрофесіонал.
Вам знадобиться
  • - будівельний рівень;
  • - саморізи;
  • - дриль;
  • - рубанок;
  • - рулетка;
  • - пила;
  • - Дужковий пістолет зі скобами;
  • - молоток;
  • - дерев'яні рейки.
Інструкція
1
Розрахуйте кількість матеріалу і комплектующіхІзмерьте довжину стіни за допомогою рулетки і розділити отриману цифру на ширину панелей. При вимірах необхідно враховувати також розміри дверних і віконних прорізів. Їх величину необхідно відняти з отриманої раніше довжини стіни. Окремо зробіть розрахунок величини поверхонь під вікнами, а також над дверима і вікнами. Довжину панелей слід вибирати виходячи з висоти стель в приміщенні. Кількість комплектуючих необхідно розраховувати виходячи з особливостей обробки дверних і віконних прорізів, а також кількості зовнішніх і внутрішніх кутів в приміщенні.
2
Підготуйте панелі та інструменти. Слід пам'ятати про те, що при розпакуванні пачки зі стіновими панелями не рекомендується витягувати панелі з торця пачки, тому це може призвести до появи подряпин на їх лицьовій частині. Підготуйте необхідну кількість рейок для обрешітки. Для монтажу пластикових панелей рекомендується використовувати оцинковані металеві деталі.
3
Змонтуйте обрешеткуРазметьте стіни і прикріпіть до них дерев'яні рейки за допомогою дюбелів і саморізів. Всі рейки необхідно виставляти по рівню. Відстань між рейками має становити 50-60 см. Слід врахувати, що рейки обрешітки повинні розташовуватися строго перпендикулярно панелям. При горизонтальному монтажі панелей рейки слід кріпити на стіну вертикально, при вертикальному монтажі - горизонтально.
4
Змонтуйте стінові панелі Монтаж стінових панелей слід починати з лівого кута і рухатися до правого кута або віконного або дверного отвору. Встановіть в кутку за допомогою металевих скоб спеціальний куточок (фінішний елемент). Вставте першу панель в паз куточка. Для цього передбачена кріпильна полку панелі . Перевірте вертикальність кріплення за допомогою будівельного рівня. Закріпіть кріпильну полку другий панелі на обрешітці. Вставте шип наступної панелі в паз вже встановленої. При монтажі панелей слід стежити за тим, щоб вони максимально щільно прилягали один до одного. Остання стінна панель вставляється в паз фінішного елемента.
5
Прикріпіть підлоговий і стельові плінтуса. Прикріпити плінтуси можна з використанням тих же металевих скоб або цвяхів. Монтаж стінових панелей завершений.
Зверніть увагу
Якщо ви придбали пластикові панелі в холодну пору року, то перед тим як розпаковувати і встановлювати їх, дайте їм «відлежатися» в теплому приміщенні. Слід враховувати, що якщо панелі зберігалися при температурі нижче 0 градусів, час їх акліматизації повинно бути не менше 48 годин, якщо при температурі від 0 до +10 градусів - не менше 12 годин.
Корисна порада
Монтаж декоративних панелей не вимагає попередньої підготовки стін - відпадає необхідність у видаленні старої фарби, вирівнюванні і шпаклевке.Еслі ви встановлюєте стінові панелі в приміщенні з підвищеною вологістю, необхідно обробити рейки обрешітки спеціальним водовідштовхувальним складом. Інший варіант - використовувати замість дерев'яних рейок металеві профілі.