Як побудувати малий бізнес.

Власний бізнес може врятувати вас від безгрошів'я і тужливих офісних буднів. Але при неправильному розрахунку він здатний обернутися боргами, стресами і майже цілодобової зайнятістю. Відкриваючи малий бізнес , слід ретельно планувати майбутнє справу і раціонально використовувати стартовий капітал.
Вам знадобиться
  • - початковий капітал;
  • - дослідження ринку;
  • - бізнес-план;
  • - приміщення.
Інструкція
1
Визначтеся з напрямом бізнес а, який би ви хотіли розвивати. Якщо у вас немає досвіду, обов'язково проведіть маркетингове дослідження і складіть бізнес -план. Намагайтеся вибрати ринкову нішу з найменшою конкуренцією. Уважно проаналізуйте потенційну цільову клієнтуру. Подумайте, які відмінні риси і сильні сторони вашого майбутнього справи допоможуть приносити прибуток.
2
При нестачі досвіду доцільно звернутися до місцевого фонд підтримки малого підприємництва. Там вам не тільки нададуть безкоштовні консультації та допоможуть із складанням бізнес -плану, а й розглянуть питання видачі кредиту на вигідних умовах.
3
До кінця 2011 року діє державна антикризова програма з підтримки самозайнятості населення. По ній можна отримати державну субсидію на відкриття власної справи. Для цього вам необхідно до реєстрації компанії звернутися до центру зайнятості населення. Там вам запропонують стати на облік як безробітний. Потім ви будете повинні написати бізнес -план, після чого і приймається рішення про виплату безоплатної субсидії в розмірі річної величини допомоги по безробіттю. Дані кошти ви повинні будете витратити на розвиток вашого бізнес а, наприклад, закупівлю обладнання. У договорі, укладеному з центром зайнятості, буде вказано, що ви зобов'язані відзвітувати про витрачені кошти протягом 3 місяців після їх отримання.
4
Знайдіть приміщення для ведення бізнес а. Це може бути склад, офіс або торгова площа. Розгляньте всі наявні пропозиції на ринку нерухомості. Якщо місце розташування для вашого діла не дуже важливо, постарайтеся знайти найменш витратний варіант.
5
На початковому етапі постарайтеся виконувати максимум роботи самостійно. Після того як більшість функцій будуть налагоджені, навчитеся делегувати повноваження найнятому персоналу. Ваше завдання повинна полягати в загальному керівництві справою, прийнятті ключових рішень і роботі над стратегій розвитку.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що в перші місяці роботи ваш бізнес, швидше за все, не буде приносити прибутку. Будьте готові до такої ситуації, наприклад, коли берете кредит у банку.