Як приготувати розчин глюкози.

Розчин глюкози знайшов широке застосування в практиці лікарів усіх спеціальностей. Його прописують пацієнтам при інфекційних захворюваннях, при гепатиті, при всіляких інтоксикаціях. І використовують також для розведення інших лікарських засобів при їх внутрішньовенному введенні.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що найчастіше в своїй повсякденній роботі лікарі призначають 5 і 40% розчини глюкози. Проте у ряді випадків виникає необхідність в інших розведеннях, мова йде про 10% і 20% концентрації цієї речовини.
2
Розгляньте і запам'ятайте методику отримання 1 літра 40% розчину глюкози, яка може бути базисом для виготовлення аналогічних складів інших концентрацій. Візьміть стерильну мірну посуд, порошок глюкози і розчинник. Як правило, в якості останнього виступає очищена вода, відповідна ГОСТ ФС 42-2619-89. Глюкозу краще взяти в більшій кількості з урахуванням випарювання її в процесі підготовки.
3
Проведіть розрахунок необхідних масових часткою компонентів за формулою: (А * 100)/(100-Б), де А - маса безводної глюкози, а Б - процентний вміст води в ній (це і є поправка на випарювання). Таким чином, помістіть 440 грамів глюкози з вологістю 10% в мірну колбу, залийте її малою кількістю гарячої води і залиште до повного розчинення і охолодження, а потім доведіть об'єм води до одного літра і профільтруйте.
4
Якщо кількісний вміст речовини, а відповідно і концентрація розчину виявляється вище необхідної, то виправити концентрацію можна шляхом збільшення кількості води, обсяг якої розраховується за формулою: Х = (А * (С - В))/В, де Х - обсяг води, необхідний для розбавлення і виражений в мл; A - обсяг отриманого розчину в мл; B - потрібна відсоткова концентрація розчину; C - фактична процентна концентрація розчину.
5
На завершення прикріпіть на флакон з вмістом етикетку, позначивши концентрацію розчину і найменування, а також номер серії та дату виготовлення.
6
Зберігайте приготовлені рідини, враховуючи фізико-хімічні властивості вихідної речовини. Обов'язково в герметичній посуді і місці, захищеному від сонячних променів і температурі не перевищує + 25 ° C.