Як відрізнити нефрит. відрізнити нефрит від підробки.

Нефрит - камінь виробу, широко використовується з найдавніших часів. В Азії первісні люди використовували його для наконечників стріл та списів, виготовляли з нього ножі та сокири. Пізніше, в Китаї, з нього створювали ритуальні та культові предмети. У природі цей камінь зустрічається різних відтінків, в основному, від білого до всіх відтінків природного зелені. Відрізнити нефрит від інших каменів і підробок можна, знаючи деякі його властивості.
Вам знадобиться
  • 1) молоток;
  • 2) голка;
  • 3) дерев'яна паличка.
Інструкція
1
Вдарте по нефриту молотком - камінь не розіб'ється, на ньому залишиться вм'ятина. Нефрит має властивість в'язкості завдяки своєму волокнистому будовою, за цим показником він перевершує всі інші кам'яні породи. При цьому його можна досить легко розрізати.
2
Спробуйте голкою подряпати виріб з нефриту. На теперішньому камені сліду не залишиться, його міцність перевищує міцність сталі в два рази, а на підробці буде видна подряпина.
3
Постукаєте дерев'яною паличкою по платівці з нефриту - вона зазвучить. Також звучатимуть пластинки, ударившись один про одного. З таких платівок в Китаї становили цілі музичні інструменти для релігійної музики і робили з них же дзвінки.
4
Прикладіть нагрітий камінь до тіла - він довго зберігає тепло. Це властивість нефриту використовується в медицині, в стоунтерапии, визнано, що він дійсно зцілює нирки. Ниркові коліки проходять миттєво при накладенні пластинок з білого нефриту.
5
Найважче розрізнити на око нефрит і жадеїт. Вони дуже близькі і їх часто об'єднують однією назвою - жад. Добре подивіться камінь на світло. У жадеита структура зерниста, він начебто складається з дрібних детальок має незначну прозорість і скляний блиск, на відміну від воскового блиску у непрозорого нефриту, який має тонковолокнистих структуру.
6
Уважно розгляньте саморобку з каменю. Для найбільш поширеного зеленого нефриту різних відтінків характерні точкові або більші чорні включення.
Зверніть увагу
Нефрит зустрічається рідше також жовтуватого, лавандового, блакитного, червоного кольору. Вироби з нефриту можна пошкодити вогнем, їх не можна очищати полум'ям свічки.
Корисна порада
Купуйте вироби з нефриту в спеціалізованих магазинах, а не на стихійних ринках і лотках, це найкращий захист від покупки підробки.