Як навчити коня збору.

Збір - це верхова їзда, при якій кінь знаходиться в стані вищої концентрації, при якому всі її м'язи готові включитися в роботу. Щоб кінь легко йшла в зборі, необхідно тренувати її. Зробити це можна таким чином:
Інструкція
1
Збір - це дуже серйозне навантаження, тому почніть навчання з більш простих вправ: навчіть кінь вільно бігти з витягнутою шиєю і опущеною головою. Така вправа ще називають «вниз-вперед». Додайте імпульс, зберігаючи при цьому збалансованість і ритм. Поспостерігайте, як кінь підведе зад і підніме потилицю, тобто перейде в стан, близький до збору.
2
При навчанні збору головне - не зовнішній вигляд, а внутрішня концентрація. Ви повинні як би становити з кінь ю єдине ціле, а вона - ідеально відповідати на ваші команди. Проведіть кілька занять на не дуже великому просторі, побігайте, розверніться, зупиніться, добийтеся того, щоб кінь слухалася вас.
3
Коли кінь запам'ятала кілька основних команд, почніть працювати над розслабленням під час рисі. Під час занять хваліть за хороше. Якщо кінь щось робить неправильно, нічого не говорите і не сваріть її. Рано чи пізно вона зрозуміє, чого ви від неї домагаєтеся. Якщо кінь опустила голову - похваліть її.
4
Навчивши кінь бути розслабленою, поступово переходите до збору. Поміняйте акценти у поводженні з кінь ю, тепер хваліть її за енергійні рухи, при яких вона не втрачає ритм. Навчіть її збиратися на волі, а потім на корду.
5
Давши коні свободу рухатися і добившись відповіді на посил, починайте працювати з приводом. Спочатку посил повинен бути легким. Потрібно домогтися того, щоб тварина спокійно і рівно тримало рівномірний натяг. Округлена шия не для всіх коней означає збір, тому що у кожної є свої власні особливості.
6
Головні противники збору - нервозність коня та його небажання йти вперед. Причиною цьому можуть бути надмірно посилені тренування, невідповідний залізо, занадто сильний натяг приводу. Будьте терплячі, наполеглива копітка робота дасть потрібні вам результати.