Як зробити каркас для абажура своїми руками. каркас абажур з рисового паперу своїми руками і дроту.

Якщо ви вирішили прикрасити інтер'єр будинку красивим абажуром, то основою для нього може стати каркас старого. Але далеко не у кожної майстрині такий знайдеться в господарстві. У цьому випадку можна зробити металевий каркас для світильника своїми руками.
Вам знадобиться
  • - алюмінієвий дріт діаметром 4 мм і діаметром 1 мм;
  • - плоскогубці;
  • - ножівка по металу;
  • - патрон для електролампи з проводом;
  • - кусачки;
  • - клей «Момент».
Інструкція
1
Насамперед слід продумати, якої величини і форми буде абажур, з якого матеріалу він буде виготовлений. Найкраще намалювати ескіз світильника на папері, проставивши розміри різних його складових елементів. Наприклад, для тканинних абажурів потрібен жорсткий каркас, який буде тримати форму. Для плафона з паперу - потрібні тільки основні кільця.
2
Тільки після цього можна буде без побоювань приступити до його виготовлення. Візьміть для каркаса алюмінієвий дріт діаметром 4 мм. Це сама товста з усіх, яка вам може знадобитися. Розрахувати, якої довжини потрібна дріт, досить просто по готовому ескізу. Так як ви вже знаєте, якого діаметру буде готовий абажур, то візьміть за основу цю цифру, і за формулою довжини кола L = ПD, де п = 3,14, а D - це діаметр, обчисліть довжину заготовки і додайте кілька сантиметрів на з'єднання . Відріжте дріт за допомогою ножівки по металу.
3
Замкніть заготовку в кільце з перетином 5-6 см і туго обмотайте місце з'єднання дротом діаметром 1 мм. Тонка дріт відмінно відрізається за допомогою кусачок. Якщо просочити з'єднання клеєм типу "Момент", то воно буде набагато надійніше і довговічніше, ніж при звичайній стяжці дротом. Потім акуратно надайте йому задуману форму, вигинаючи заготовку руками. Це потрібно робити обережно, щоб не поранитися. Верхнє кільце виготовляється аналогічно.
4
Потім виготовляються бічні ребра. Їх можна виготовити, згинаючи дріт по заздалегідь приготовленого шаблоном. Їх число залежить від конкретної конструкції виготовляється абажура. Довжину заготовок бічних ребер треба брати з запасом по 6 см в кожну сторону для кріплення до основного кільцю і верхньому елементу. Кріплення бічних ребер здійснюється за допомогою відігнутих за допомогою плоскогубців в сторону решт, довжиною 6 см. Як в попередньому випадку, бічні ребра по черзі прикріплюються до основного кільцю за відігнуті хвостики, туго примотують тонким дротом і при цьому просочуються клеєм «Момент». Точно так само бічні ребра кріпляться до верхнього елементу. Якщо довжина відгинів надмірна і не дозволяє розмістити всі ребра на одній окружності, то відігнуті хвостики треба вкоротити.
5
Тепер треба закріпити патрон для електролампи. Для цього потрібно зробити підвіс, зігнувши петлю з дроту, щоб вона охоплювала патрон і від неї відходили в протилежні сторони, вільні кінці. Подивись можна кріпити за верхнє кільце, таким же чином, як і бічні ребра.
6
Отриманий каркас із закріпленим патроном треба обшити тканиною.
7
Після того, як світильник готовий, його можна підключати. Щоб уникнути пожежі, на тканинних абажурах, використовуйте лампи потужністю не більше 100 Вт.