Як очистити болванку.

Для фізичної очищення поверхні болванки достатньо наявності чистою, сухою і м'якою тканини без ворсу. Протирати поверхню бажано рухами від центру до країв, а не круговими. А ось для очистки болванки від записаних на неї файлів потрібно додаткове програмне забезпечення. Втім, і за наявності відповідної програми очистити можна не кожен CD або DVD-диск.
Інструкція
1
Перевірте, чи передбачена технологією виготовлення болванки можливість перезапису вмісту оптичного диска. Визначити це можна за її маркуванні - в назві має бути присутня буква W (наприклад, DVD-RW, DVD + RW або СD-RW).
2
Переконайтеся, що встановлене у вашому комп'ютері пристрій для роботи з оптичними дисками має функції запису на диски цього типу. Наприклад, оптичний привід, розрахований на роботу тільки з CD-дисками, не зможе очистити DVD-диск. Крім того, в назві моделі теж має бути присутня буква W, що означає наявність в ньому не тільки функцій відтворення, а й записи.
3
Помістіть болванку в оптичний привід і запустіть якусь із програм для запису CD/DVD-дисків. Наприклад, це може бути вельми поширена програма Nero Burning ROM. При використанні Nero для очистки диска достатньо можливостей спрощеного інтерфейсу - Nero Express. Після запуску цієї програми клацніть по вертикальній кнопці біля її лівого краю, щоб розкрити панель з додатковим набором службових функцій. У списку на додаткової панелі виберіть пункт «Стерти диск».
4
Змініть в поле «Виберіть рекордер» певне програмою пристрій роботи з оптичними дисками, якщо це необхідно. Якщо метою очищення є звільнення місця для нового запису, то залиште в випадаючому списку під написом «Виберіть використовувані метод стирання» значення «Швидко стерти RW-диск». Якщо ж треба фізично знищити містяться на диску файли, то виберіть пункт «Повне стирання перезаписуваного диска». В поле «Швидкість стирання» залиште значення за замовчуванням («Максимум»).
5
Натисніть кнопку «Стерти» і Nero почне процедуру, показуючи в окремому віконці звіт про те, як вона проходить. Якщо ж вміст не може бути стерто через те, що в попередній сесії диск був «фіналізовано» (була поставлена відповідна відмітка в настройках записи), то програма покаже повідомлення про це і перерве процес.