Як створити ярлик файлу.

Ярлики служать в операційній системі для організації швидкого доступу до файлам, папок і іншим ресурсам, розміщеним у вашому комп'ютері або доступним через мережеві з'єднання. В ОС Windows функції роботи з файлам і і папками покладені в основному на Провідник, тому в ньому і зручніше створювати нові ярлики. Для цього передбачено кілька нескладних по виконанню послідовностей операцій.
Інструкція
1
Запустіть менеджер файлів операційної системи Windows, натиснувши поєднання гарячих клавіш WIN + E. По дереву каталогів в лівій панелі інтерфейсу Провідника перейдіть в ту папку, де зберігається файл, ярлик якого необхідно створити.
2
Виділіть файл, натисніть праву кнопку миші і не відпускаючи кнопки, перетягніть в ту папку, де треба створити новий ярлик. Можна перетягувати і на робочий стіл. Коли ви відпустите кнопку, то спливе невелике меню, в якому потрібно вибрати пункт «Створити ярлики». За замовчуванням як назви нового ярлика буде використано ім'я файлу - ви можете його змінити, наприклад, виділивши і натиснувши клавішу F2.
3
Клацніть вихідний файл один раз правою кнопкою миші, якщо ярлик треба створити в тій же папці, де розміщений і сам файл. У контекстному меню виберіть пункт «Створити ярлик», і Провідник створить і додасть в кінець списку файлів цього каталогу ярлик для вибраного об'єкту. Як і в попередньому методі, як підпис до ярлику буде використано назву файлу, яке тим же способом можна змінити.
4
Інший спосіб - перейти в ту папку, де повинен знаходитися створюваний ярлик і клацнути вільний простір правою кнопкою миші. Це ж можна зробити на робочому столі. В обох випадках у випадаючому контекстному меню буде присутній розділ «Створити», розкривши який вам потрібно вибрати пункт «Ярлик». Після цього запуститься майстер покрокового створення нового ярлика.
5
Натисніть кнопку «Огляд» і в віконці знайдіть файл, ярлик якого ви створюєте. Потім натисніть кнопку «Далі», наберіть текст підпису до нової іконці і клацніть кнопку «Готово». Ярлик буде створений майстром.
6
Цей же майстер створення ярлика можна викликати через меню Провідника. Для цього, відкривши в ньому розділ «Файл», перейдіть в підрозділ «Створити» і виберіть пункт «Ярлик». Діяти в запущеному цим способом майстра потрібно точно так само, як описано вище.