Як орендувати водойму.

Згідно з Водним кодексом, фізичні та юридичні особи мають право брати в оренду водойми на підставі договорів водокористування чи рішень про надання водного об'єкта у користування. Відповідно, для оренди водойми необхідно вибрати водойму і укласти такий договір або добитися рішення про його надання. Оренда водойм здійснюється на платній основі.
Вам знадобиться
  • Водний кодекс Російської Федерації
Інструкція
1
Визначтеся з метою, для якої вам потрібен водойму. В залежності від неї ви повинні будете або укласти з державою або муніципалітетом договір водокористування, або добитися прийняття рішення про надання вам у користування обраного водойми. Перелік цілей, для яких необхідне рішення або укладення договору, закріплений у ч.1 і 2 ст.11 Водного кодексу. У деяких випадках не потрібно отримувати жодних документів (наприклад, якщо вам потрібен водойма для судноплавства маломірних суден, здійснення разової посадки повітряних суден).
2
Якщо вам потрібно укласти договір водокористування, зверніться для цього до виконавчого органу державної влади, відповідальний у вашому регіоні за укладення таких договорів. Пам'ятайте, що договір водокористування повинен містити наступні умови: 1) відомості про водоймі, в тому числі опис меж, в межах яких передбачається здійснювати водокористування, тобто опис частині водойми, якщо ви орендуєте його частину; 2) мету, види та умови використання водойми; 3) строк дії договору; 4) розмір плати, умови і строки її внесення; 5) порядок припинення користування водоймою; 6) відповідальність за порушення умов договора.В можете узгодити також і інші умови. До договору прикладіть графічну схему із зазначенням частини водоймища, яку ви орендуєте, гідротехнічних споруд на ній.
3
Зареєструйте договір водокористування в державному водному реєстрі. Після реєстрації він набуде чинності, і ви зможете стати повноправним орендарем водойми.
4
Щоб отримати рішення про надання вам водойми у користування, складіть заяву про його надання із зазначенням мети надання, виду і строку водокористування. Подайте заяву у виконавчі або муніципальні органи влади. Орган повинен прийняти рішення про надання вам водойми або про відмову в цьому протягом 30 днів. Рішення, як і договір водокористування, також підлягає реєстрації в державному водному реєстрі і набирає чинності з моменту реєстрації.