Як знизити шум кулера.

Ті, чия робота пов'язана з комп'ютером, помічають, що з часом починає з'являтися шум . Зазвичай його видає кулер. Багато при появі такого шум а викидають старий комп'ютер і купують новий. Не поспішайте так надходити! Проблема з шум ом може бути вирішена малою кров'ю.
Вам знадобиться
  • - балончик зі стисненим повітрям,
  • - набір пензликів.
Інструкція
1
Отже, якщо ваш персональний комп'ютер почала видавати сторонні шум и, то прийшов час приділити йому трохи уваги. Перш за все постарайтеся виявити джерело виникнення шум а. Якщо ви чуєте різкі клацання, то це проблема з жорстким диском або приводом. В такому випадку вони підлягають заміні. Якщо звичайний шум працюючого комп'ютера став значно помітніше, то проблема полягає в системі охолодження.
2
Для початку зверніть увагу на блок живлення. Якщо у вас стоїть старий зразок, то необхідно його замінити. При виборі нового блоку живлення зверніть увагу на наявність на ньому кнопки включення і виключення. Також необхідна наявність дротяної решітки, яка мінімально перешкоджає проходженню потоків повітря. Нові моделі блоків живлення зазвичай мають автоматичний контролер швидкості обертання. Тобто швидкість обертання коригується залежно від температури системи. Пам'ятайте, що вентилятори необхідно періодично очищати від накапливающейся пилу.
3
На відеокарті комп'ютера також варто кулер, який відповідає за її охолодження. Якщо ви працюєте в графічних редакторах або граєте, то відеокарта відчуває чималі навантаження. Перевірте працездатність конденсаторів відеокарти. При необхідності замініть їх на нові. Слідкуйте за станом вентилятора. Своєчасно чистите його. Також очищайте радіатор. У ньому зазвичай накопичується чимало пилу.
4
Використовуйте спеціальні утиліти, які дозволяють налаштувати роботу системи охолодження. Наприклад, включати і відключати вентилятори за розкладом. Однак тут потрібно бути дуже акуратним, тому що найменша забудькуватість може привести до перегрітого або згорілому комп'ютера.