Як визначити сузір'я. Як навчиться визначати сузір'я.

Як би не було добре людині тут, на землі, його все одно невідворотно буде тягнути до далеких зірок і планет - їх чарівливий світ ніколи не залишить у спокої людську уяву. Мудрі предки виконали величезну роботу - зібрали зірки в сузір'я - умовні групи, що допомагають визначати положення небесних тіл на небосхилі. Залишилося тільки навчитися їх знаходити і визначати.
Інструкція
1
Почніть вивчати астрономію. Щоб навчитися розбиратися в сузір'ях і вміти визначати їх на зоряному небі, необхідно мати загальні уявлення про становище небесних тіл і їх русі. Придбайте спеціальну літературу, вивчіть відповідні сайти. Дивіться зображення сузір'їв і запам'ятовуйте, як вони виглядають. Крім того, в подібній літературі зазвичай вказані напрямки, за якими слід шукати зірки. Наприклад, взимку Велику Ведмедицю слід шукати на північному сході, а влітку - на північному заході. А проводячи умовні лінії від однієї зірки в ту чи іншу сторону, ви можете навчитися знаходити і багато інших созвездія.Кстаті, пам'ятайте, що на зоряному небі ніхто не буде прокреслюють вам лінії між зірками, щоб вам було простіше відшукати потрібні сузір'я. Запам'ятовуйте не тільки зовнішній вигляд сузір'їв так, як вони наведені на картинках, але і загальне положення зірок в цих фігурах.
2
Придбайте карту зоряного неба і повісьте у себе в кімнаті. Постійно маючи перед очима такий навчальний посібник, ви швидше запам'ятаєте розташування зірок, до того ж у вас буде можливість постійно порівнювати картину, яку ви бачите з вікна в справжньому небі і на карті.
3
Практикуйтеся якомога частіше. Зрозуміло, ви не зможете наказати хмарам розійтися, так як вам закортіло попрактикуватися в астрономії. Але якщо видалася ясна ніч, нізащо не втрачайте можливості відшукати знайомі сузір'я.
4
Придбайте телескоп. Взагалі, якщо у вас короткозорість, і ви не носите окуляри, це має бути вашим першим пунктом. Розгледіти багато сузір'я неозброєним поглядом просто неможливо. Для початку підійде невеликий телескоп, що ідеально підходить для подібних нічних спостережень. Якщо ви захопитеся астрономією всерйоз, можете подумати і про придбання більш дорогої апаратури.